Deklaracja dostępności
Kultura

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się „magiczna” Noc Bibliotek

W pierwszy dzień października w Bibliotece Publicznej w Limanowej  rozkręciła się karuzela wydarzeń, a wszystko za sprawą akcji „Noc Bibliotek 2022” –  ogólnopolskiej imprezy promującej czytelnictwo i biblioteki.
Podczas tegorocznej odsłony Nocy Bibliotek w limanowskiej książnicy odbyły się warsztaty o kulturze starożytnego Egiptu. Podróżniczka i archeolożka Anna Jaklewicz Podróże/Książki/Kultura przybliżyła uczestnikom świat dawnego Egiptu i najbardziej charakterystyczne dla tego okresu cechy. Dzieci pisały swoje imiona za pomocą starożytnego pisma, a także sklejały modele sarkofagów.
Kolejno w magiczny świat zabrał zebranych Pan Łukasz – iluzjonista, który zabawiał małych i dużych uczestników spotkania  swoimi sztuczkami. Towarzyszył mu śmieszny przyjaciel o imieniu Robercik, którego publiczność od razu pokochała.
Następnie odbył się wykład Państwa Moniki i Łukasza Maślańców z Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach pt. ,,Niebo Mikołaja Kopernika a współczesna astronomia, którzy przybliżyli nie tylko różne fakty ze świata astronomii, ale również odkryli na nowo postać Mikołaja Kopernika.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej składa podziękowania wszystkim prowadzącym, osobom zaangażowanym oraz licznie świętującym Noc Bibliotek uczestnikom wydarzenia.

Galeria

Wróć do góry