System dystrybucji jodku potasu na terenie Miasta Limanowa

Mieszkańcy Miasta Limanowa,

skierowany został do Państwa apel o wypełnienie ankiet, celem zebrania informacji dotyczących ilości osób i ich wieku w poszczególnych domach i mieszkaniach. Dane te umożliwią przygotowanie i dostarczenie do właściwego punktu dystrybucji odpowiedniej ilości tabletek preparatu jodowego.

W przypadku nie wypełnienia i nie dostarczenia ankiety, ilość tabletek jodku potasu przygotowana zostanie dla poszczególnych gospodarstw domowych na podstawie danych meldunkowych znajdujących się w rejestrze mieszkańców Miasta Limanowa.

Zachęcamy Państwa do wypełniania ankiet, aby dla każdego preparat był przygotowany i przekazywanie ich do Urzędu Miasta Limanowa, ul. Jana Pawła II 9. W ankietach prosimy także o zamieszczenie numeru telefonu do osoby, która szybko będzie mogła odebrać preparat dla wszystkich domowników.

Ankieta do pobrania jest TUTAJ  lub w wersji papierowej dostępna jest na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Limanowa, ul. Jana Pawła II 9.

Informujemy, że na terenie Miasta Limanowa ustalono miejsca głównych punktów wydawania preparatu, które uruchomione zostaną w przypadku wystąpienia zagrożenia skażeniem radioaktywnym.

Wykaz punktów wydawania tabletek jodowych na terenie Miasta Limanowa:

Lp.

ul. Józefa Marka 13

11.

Klub Sportowy Limanovia ul. Józefa Marka 34

Podane powyżej punkty są punktami podstawowymi. Obecnie ustalana jest większa ilość punktów, tak aby w razie potrzeby można było szybko do nich  dotrzeć. O lokalizacji punktów i przyporządkowanych do nich ulic poinformujemy Państwa w najbliższym czasie. Informacja dotycząca punktów wydawania preparatu przekazana zostanie także telefonicznie lub sms-owo na wskazane przez Państwa w ankietach numery telefonów.

Ulotka informacyjna, w której zawarte zostały m.in. zasady dawkowania, czasu podania leku oraz przeciwwskazania medyczne znajduje się TUTAJ