Deklaracja dostępności
O mieście

Pierwszy etap odbioru nowego dworca

W dniu 28 października rozpoczęto odbiór inwestycji związanej z budową nowego dworca przesiadkowego u zbiegu ulic Kopernika i Targowej w Limanowej. W odbiorze zadania wzięli udział: ze strony miasta Zastępca Burmistrza Miasta Limanowa Wacław Zoń i Bożena Matras – Straszy Inspektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Limanowa, inżynier kontraktu – firma „SVECO” oraz przedstawiciele wykonawcy, którym jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót  Inżynieryjnych „BESKID” G. A. Duda Sp. j. i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” Grażyna Duda.

Powstały obiekt, którego budowa rozpoczęła się w połowie lutego br. posiada nieregularny kształt oraz otwartą na plac manewrowy i stanowiska autobusowe przeszkloną elewację. Wewnątrz budynku znajdują się: hol, poczekalnia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, pomieszczenia techniczne i toalety.

Wszystkie pomieszczenia dostępne są dla osób niepełnosprawnych, a na dachu budynku zamontowane zostały panele fotowoltaiczne.

Budowa dworca przesiadkowego to jeden z etapów całościowego przedsięwzięcia pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”, które realizowane jest przy udziale pozyskanych przez miasto Limanowa środków z UE w ramach RPO w wysokości 11 351 609,72 zł.

Galeria

Wróć do góry