Deklaracja dostępności
Kultura

Ocena prac i wyłonienie laureatów konkursu plastycznego „Patriotyzm Jutra”

W czwartek 27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, oceniającej prace nadesłane na konkurs plastyczny pod nazwą „Patriotyzm Jutra” w ramach projektu Patriotyzm Jutra 2022 pn. : „NASZA Polska – NASZ Hymn”. Konkurs był adresowany do uczniów klas VI-VIII Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych oraz młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Krakowie.
Prace plastyczne przedstawiają interpretację hasła „Patriotyzm Jutra”. Powołane jury w składzie: Mariola Kozioł-Rusnarczyk i Marta Sobczak-Piętoń zapoznało się i dokonało oceny 39 prac plastycznych.
Przyznano: miejsce I, II (ex aequo), III oraz 7 wyróżnień.
Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbędzie się we wtorek 15 listopada 2022 roku o godzinie 10:30 w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.
Celem konkursu było: utrwalanie ważnych rocznic historycznych (w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej roku 2022 Rokiem Józefa Wybickiego w 200. rocznicę jego śmierci, w 275. rocznicę urodzin oraz 95 rocznicę ogłoszenia „Mazurka Dąbrowskiego” polskim hymnem narodowym), rozwijanie i promowanie uzdolnień plastycznych uczestników konkursu, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki uczestników konkursu, integracja osób słyszących z osobami z dysfunkcją słuchu.
Konkurs dofinansowany w ramach projektu „NASZA Polska – NASZ Hymn” z programu „Patriotyzm Jutra” , którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Wróć do góry