Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

LAMPIONY Z DYNI I DZIKIE PTAKI NA ŻYWO ! – czyli … MAGICZNA SOBOTA Z MUZEUM !

Już w tą sobotę 29 października wyjątkowe spotkanie dla najmłodszych i tych trochę starszych w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej – Dwór Marsów przy ul. Józefa Marka 13, 34-600 Limanowa.
10.00 – 12.00 LAMPIONY Z DYNI – ekowarsztaty, których bohaterką będzie tym … DYNIA !
Do wdzięczne jesienne warzywo, które wykorzystujemy do przygotowywania rozgrzewającej zupy i pysznych jesiennych ciasteczek posłuży nam jako materiał do tworzenia wyjątkowych wzorów, tak, aby powstał z niej lampion, w którego wnętrzu włożymy świeczkę. W ten sposób każdy uczestnik stworzy dla siebie niepowtarzalną jesienną ozdobę do własnego domu. Tworzenie tego typu ozdób nawiązuje do Celtów, którzy mieszkali na naszych ziemiach w starożytności. Palenie świec i lampionów odnosi się także do naszej słowiańskiej tradycji obchodzenia Dnia Zadusznego – Dziadów.
Koszt: 20zł/os. Dzieci poniżej 7 r. ż. z opiekunem. Opiekunowie uczestniczą w zajęciach nieodpłatnie.
Liczba miejsc ograniczona! Jest jeszcze kilka wolnych miejsc!
12.00 14.00 – lalki jak dawniej .. ze szmatek i sznurka, pieczątek z ziemniaków, gra w kulki lub pokaz bajek
Zapraszamy w świat dawnych zabawek i zabaw dziecięcych z wykorzystaniem pomysłów na zabawę naszych pradziadków.
Zajęcia są nieodpłatne! Dzieci poniżej 7r.ż. z opiekunem.
godz. 14.00 – 16.00 – POKAZ LOTÓW PTAKÓW DRAPIEŻNYCH
Będzie to wyjątkowa lekcja dzikiej przyrody. Spotkanie poprowadzi Michał Gwóźdź – miłośnik i trener dzikich ptaków, który przybędzie ze swoimi dzikimi przyjaciółmi: orłem, sokołem, jastrzębiem i sową. Będziemy mogli na żywo obejrzeć pokaz ich lotów oraz wiele dowiedzieć się o ich życiu codziennym. Będzie odpowiadał na pytania najbardziej dociekliwych, nawet na te których nie możecie doczytać się w książce. Będzie to niezwykłe przeżycie dla każdego, zarówno dziecka jak i dorosłego.
miejsce: w Parku Miejskim z tyłu za muzeum/ w razie braku pogody w sali konferencyjnej w muzeum.
Koszt: 25 zł/os
Liczba uczestników BEZ LIMITU!
Bilet na wszystkiej zajęcia: 40 zł/os
Rezerwacja: bezpośrednio w Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, ul. Józefa Marka 13, Limanowa, czynne w sobotę w sob 8.00 – 16.00 lub tel. 183372042, kom. 509643360 ; mail: administracja@muzeum.limanowa.pl
Płatność: gotówka/karta/przelew

Galeria

Wróć do góry