Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Jan Paweł II – Papież wolności”- w niedzielę 23 października koncert w wykonaniu zespołu „SYJON” w LDK

W najbliższą niedzielę 23 października o godz. 18:00 w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się Koncert Papieski „”Jan Paweł II – Papież wolności”. Podczas koncertu Zespół Muzyczny „Syjon” z Bełchatowa wykona utwory nie tylko znane z pielgrzymek św. Jana Pawła II do Ojczyzny, ale także swoje autorskie utwory. 

Koncert „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności” to nie tylko zanurzenie się w rytm muzyki i śpiewu, ale również zaproszenie do przypomnienia postaci naszego Wielkiego Rodaka oraz jego nauczania w kontekście przeżywanego XXII Dnia Papieskiego. W czasie koncertu zostaną przywołane słowa św. Jana Pawła II z Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny, zostanie złożone świadectwo przez nawróconego narkomana, świadectwo stypendysty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Udział w koncercie stworzy nie tylko możliwość wysłuchania utworów religijnych w wykonaniu pasjonatów muzyki chrześcijańskiej, którzy wykonując cykl koncertów papieskich zagoszczą na scenie Limanowskiego Domu Kultury, ale będzie także dobrą okazją do przypomnienia nauczania św. Jana Pawła II o wolności „Wolność jest wielkim darem Bożym. Trzeba go dobrze używać.”

Bezpłatne wejściówki na koncert są do odebrania w kasie Kina Klaps w godzinach jego pracy oraz na godzinę przed koncertem.

Organizatorzy:
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Diecezji Tarnowskiej
Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej
Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON

Patronat honorowy:
Biskup Tarnowski Andrzej Jeż
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda
Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wróć do góry