Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

8 medali na Ogólnopolskim Turnieju w Lesku i 3 medale na Międzynarodowym Turnieju w Skarżysku Kamiennej wywalczyli zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate

8 października w Lesku odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Biesa i Czada. Turniej zgromadził 129 zawodników z 16 klubów z całej Polski. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. W zawodach wzięli udział: Mateusz Golonka, Fabian Pietrzak, Laura Ewert, Kacper Jurek, Szymon Gwiżdż, Igor Karaś, Julia Karaś, Marlena Kądziołka, Patrycja Michura.

Medalistami Turnieju w Lesku zostali:

 • Patrycja Michura zajęła 2 miejsce w kumite (2006)
 • Igor Karaś zajął 2 miejsce w kumite (2014)
 • Laura Ewert zajęła 2 miejsce w kumite (2012)
 • Szymon Gwiżdż zajął 2 miejsce w kumite (2009)
 • Mateusz Golonka zajął 3 miejsce w kumite (2013)
 • Fabian Pietrzak zajął 3 miejsce w kumite (2011)
 • Kacper Jurek zajął 3 miejsce w kumite (2010)
 • Marlena Kądziołka zajęła 3 miejsce w kumite (2006)

Z zawodnikami przebywali sensei Zbigniew Gągola (sędzia turnieju), sempai Mateusz Pławecki oraz rodzice zawodników.

Galeria

Komentarz po Turnieju:

Kolejny weekend i kolejny udany wyjazd! Tym razem 9tka naszych zawodników wystartowała w Lesku w województwie Podkarpackim! Udało się nam wywalczyć 8 medali, co nas bardzo cieszy, tym bardziej, że w zawodach wzięli udział kolejni zawodnicy, których chcieliśmy sprawdzić przed nadchodzącym Pucharem IKO Nakamura Polish Open w Limanowej. Ich postawa i zaangażowanie zasługują na słowa uznania! Brawo! OSU!

Również 8 października odbył się Międzynarodowy Turniej w Skarżysku Kamiennej, który zgromadził blisko 400 zawodników z 40 klubów z całej Polski oraz 6 krajów z Europy w tym Austria, Algieria, Łotwa, Litwa Ukraina, Czechy, gdzie Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało także 9 zawodników w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych: Igor Kęska, Filip Kaim, Radosław Nowak, Szymon Dyrek, Dominik Sara, Jagoda Zelek, Kacper Zielonka, Sara Bulanda, Julia Kucia.

Medale w Turnieju wywalczyli:

 • Dominik Sara zajął 3 miejsce w kumite chłopców 2008-2009 -55 kg.
 • Jagoda Zelek zajęła 3 miejsce w kumite dziewcząt 2008-2009 -55 kg.
 • Kacper Zielonka zajął 3 miejsce w kumite chłopców 2008-2009 -65 kg.

Z zawodnikami przebywali sensei Mateusz Puch, sempai Mieczysław Puch (sędzia turnieju) oraz rodzice zawodników.

Komentarz po Turnieju:

Druga ekipa 8 października udała się do Skarżyska Kamiennej by powalczyć o najwyższe trofea! 9 karateków pod okiem sensei Mateusza Pucha stawiło czoła swoich przeciwnikom. W bardzo mocno obstawionych kategoriach tylko 3 naszych zawodników udało się przedostać do premiowanych czwórek. Ostatecznie wszyscy stanęli na 3 miejscu na podium! Gratulujemy medalistom i wszystkim startującym. Niebawem kolejny sprawdzian formy: IKO Nakamura Polish Open w Limanowej! OSU!

Limanowski Klub Kyokushin Karate składa podziękowania firmie N.O.W.I. Sp. z o.o. Sp. k. za bezinteresowne wsparcie i pomoc oraz Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSP nr 1 i Albertowi Golonka za udostępnienie sali do treningów w ZSP nr 4 w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry