Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

48. Limanowska Słaza z rekordową liczbą uczestników

Limanowski Dom Kultury zaprasza na 48. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”. W dniach od 3 do 6 listopada, na scenie LDK wystąpią artyści ludowi z całego powiatu limanowskiego, którzy zawalczą o prestiż i nagrody finansowe.

Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” to jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych w naszym regionie, które trwa nieprzerwanie od roku 1975 i przyciąga tłumy entuzjastów kultury ludowej. W ciągu czterech festiwalowych dni odbywają się prezentacje najcenniejszych i autentycznych wartości kultury ludowej powiatu limanowskiego, wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych.

Wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi ponad 800 wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Festiwal będzie również transmitowany online za pośrednictwem strony internetowej organizatora i patronów medialnych.

Tegoroczny festiwal już jest rekordowy. Do udziału w nim zgłosiły się 23 zespoły regionalne – najwięcej w całej historii trwania przeglądu. Wszystkich prezentacji będzie natomiast aż 104. Wszystkie występy oceni znakomite jury w składzie: dr Bożena Lewandowska – muzykolog, Michalina Wojtas – choreograf, Jadwiga Adamczyk – muzyk, regionalista, Benedykt Kafel – etnograf, dr Artur Czesak – dialektolog.

Festiwalowi towarzyszyć będzie również kiermasz rękodzieła, wystawa prac twórców ludowych oraz warsztaty dla dzieci, a także wystawa strojów grup etnograficznych z terenu powiatu limanowskiego, którą będzie można podziwiać od 3 do 6 listopada w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej.

W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału w festiwalu Grupę Folklorystyczną „Pokolenia” z Biłgoraja, której koncert odbędzie się na zakończenie wszystkich przesłuchań konkursowych, w sobotę – 5 listopada – o godz. 21:00.

Uroczyste podsumowanie festiwalu i wręczenie nagród odbędzie się 6 listopada – w niedzielę – o godz. 15:00 na sali widowiskowej LDK.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Szczegółowy program występów i wszelkie informacje na temat festiwalu zamieszczano są na bieżąco na stronie organizatora: www.ldk.limanowa.pl oraz oficjalnym fanpage’u Limanowskiego Domu Kultury: www.fb.com/LimanowskiDomKultury.

 

Poniżej program występów 48. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”.

48. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska oraz Telewizja Internetowa TV28.

Sponsorami festiwalu są: Bank Spółdzielczy w Limanowej, PBM Sułkowscy Sp.J., Jasicówka pod Łysą Górą – Restauracja, Pawlimex, Kulinar, Gold-Drop, Electrical, Łomzik, Senator RP Jan Hamerski, poseł na Sejm Urszula Nowogórska.

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach związanych z festiwalem.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spot promocyjny 48. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”:

Wróć do góry