Deklaracja dostępności
Kultura

W Parku Miejskim odbył się Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

Podczas niedzielnego popołudnia 4 września w Parku Miejskim w Limanowej miał miejsce finał IX Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2022 – znów wędrujemy po „Beskidzkich Wyspach”. Było kolorowo, tanecznie, smacznie i wesoło. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców, dla miłośników folkloru i dobrego jedzenia.

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia, dokonanym przez Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantę Juszkiewicz, scena należała w pierwszej kolejności do zespołów folklorystycznych: grupy dziecięcej Zespołu Regionalnego „Limanowianie” oraz dorosłych muzyków z Zespołu Regionalnego im. Ludwika Mordarskiego „Limanowianie”. Następnie animatorki z grupy Art Cinema podczas wspólnej zabawy z najmłodszymi pokazały dzieciom „jak to dawniej u nas bywało”.

W drugiej części koncertowej do tańca porwali publiczność Zespół Regionalny „Słopnicki Zbyrcok” , a wielki finał należał do zespołu „GÓRALSI”.

Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję spróbować pysznych dań przygotowanych przez panie z KGW w Sowlinach, KGW Łososina Górna, KGW Męcina oraz KGW Lipowe. Miłośnicy rękodzieła mogli nabyć piękne rzeźby i ręcznie robione ozdoby, a najmłodsi mogli spędzić czas w strefie zabaw i animacji oraz wczuć się w rolę strażaków i ratowników, a to dzięki druhom z OSP Limanowa, OSP Łososina Górna i Centrum Szkoleń Ratowniczych,  a także skorzystać z kącika plastycznego.

Podziękowania należą się wszystkim artystom, Stanisławowi Przybylskiemu za niezwykle ciekawe prowadzenie wydarzenia, paniom z KGW za przygotowanie smacznych i regionalnych potraw, animatorom, strażakom i ratownikom, młodzieży ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” JS 2402 Limanowa, a zwłaszcza, wszystkim, którzy w tym dniu odwiedzili limanowski park świętując zakończenie IX Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego.

Organizatorem wydarzenia był Limanowski Dom Kultury. Projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna”.

 

Galeria

Wróć do góry