Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Udany początek sezonu karateków ARS Limanowa JONIEC Team – 6 medali wywalczonych na SARI CUP w Żorach

24 września br. w Żorach odbyła się ósma edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin „SARI CUP 2022”. W zawodach brało udział ponad 250 zawodników z 28 klubów z kraju oraz z Czech. ARS Limanowa – JONIEC TEAM reprezentowali: Justyna Stach, Nikola Kądziołka, Zofia Klos, Jakub Kądziołka, Patryk Kądziołka, Arkadiusz Kądziołka, Oliwier Kądziołka i Maciej Kądziołka. Zawodnikom tradycyjnie towarzyszyli i kibicowali ich rodzice oraz ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan).

Turniej w Żorach był dla karateków pierwszym startem i sprawdzianem w nowym sezonie 2022/2023. Limanowscy wojownicy turniej w Żorach mogą zaliczyć do udanych. Po bardzo dobrych walkach do Limanowej z medalami wrócili:

  1. Patryk Kądziołka – złoty medal w kumite juniorów -60kg,
  2. Justyna Stach – srebrny medal w kumite seniorek -60 kg oraz 5 miejsce w konkurencji kata,
  3. Arkadiusz Kądziołka – srebrny medal w kumite juniorów młodszych -60 kg,
  4. Maciej Kądziołka – srebrny medal w kumite kadetów młodszych -27 kg,
  5. Oliwier Kądziołka – brązowy medal w kumite kadetów -40 kg,
  6. Zofia Klos – brązowy medal w kumite kadetek -30 kg.

Mniej szczęścia mieli tym razem Nikola Kądziołka i Jakub Kądziołka. Szczególnie niezadowolony może być Jakub Kądziołka, który w wyniku nieprzepisowego kopnięcia, które zadał mu przeciwnik odniósł kontuzję kolana i już w pierwszej walce musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji sportowej.

Wszystkim podopiecznym sensei Arkadiusza Sukiennika (4 dan) gratulujemy uzyskanych wyników sportowych oraz godnego reprezentowania barw klubowych i Miasta Limanowa. Podziękowania należą się wspierającym działalność klubu firmom: JONIEC, PAK-FOL, LIMDROG i WAJDA-BAU.

Organizatorem zawodów był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach kierowany przez sensei Dariusza Kudyka (3 Dan). Sędzią głównym zawodów był shihan Janusz Piórkowski (5 Dan).

Galeria

Wróć do góry