Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej Kacper Antkiewicz w Strasburgu

Uczeń klasy 8b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej Kacper Antkiewicz, w dniach od 12 do 16 września br. wziął udział w wycieczce do Strasburga we Francji. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca i uzyskanie tytułu Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,,Przywrócić głoś Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w roku szkolnym 2021/2022.

Kacper pod kierunkiem Beaty Kaczmarczyk przygotował na konkurs  prezentację multimedialną upamiętniającą postać gen. bryg. Józefa Kustronia, a następnie, w czerwcu podczas Gali Finałowej, zaprezentował ją przed komisją.

Program wycieczki został przygotowany w Biurze Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszarda Legutki, który zaprosił nagrodzonych uczniów do Strasburga. Uczestnicy, najpierw zwiedzili miasto autokarem, następnie z przewodnikiem poznawali średniowieczne centrum: Katedrę Najświętszej Marii Panny oraz Place Gutenberga i Klebera.  Podczas rejsu statkiem poznali historię miasta i podziwiali widoczne zabytki. Przed zakwaterowaniem w hotelu Kastelberg  w Andlau, zwiedzili winnicę w tej miejscowości. Tutaj dowiedzieli się, jak wygląda praca w winnicy i produkcja wina oraz mieli możliwość degustacji soków z winogron. Kolejny dzień był poświęcony na wizytę w Parlamencie Europejskim. Uczniowie w tzw. Parlamentarium obejrzeli dwa filmy na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, następnie zwiedzili Parlament.

W  Sali Plenarnej, podczas corocznej debaty o stanie UE, wysłuchali przemówień kilku posłów, m.in. Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Spotkali się również z europosłem prof. Ryszardem Legutko, który opowiedział o swojej pracy w Europarlamencie. Bogaty program wycieczki zapewnił uczniom również czas wolny, podczas którego mieli możliwość zakupu pamiątek i lokalnych przysmaków. W drodze powrotnej, już w Niemczech, zwiedzili Muzeum Techniki w Sinsheim. Do domu wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Gratulujemy Kacprowi  i życzymy dalszych sukcesów!!!

Galeria

Wróć do góry