Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

O bezpieczeństwie z przedszkolakami – zajęcia z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 1 i Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Limanowej odwiedzili strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej w ramach programu „Ognik”. Podczas spotkań funkcjonariusze PSP przekazali dzieciom informacje dotyczące bezpieczeństwa. Najmłodsi odbyli zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą strażaków oraz zdobyć wiedzę na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia.

Galeria

Miejskie Przedszkole nr 2 w Limanowej zorganizowało dla najmłodszych cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego m.in. na pobliskim przejściu uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć, które odbyły się w przedszkolu wykorzystano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na drodze,  wykonały również piękne prace plastyczne nawiązujące do tematu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola.

Galeria

Wróć do góry