Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Nabór do Chóru LimaNovum

Chór LimaNovum działający przy Limanowskim Domu Kultury ogłasza wrześniowy nabór do wszystkich głosów, a szczególnie męskich.  Chętni, którzy chcą śpiewać i rozwijać swój talent muzyczny pod okiem fachowców, zapraszamy na przesłuchania w każdą środę i piątek września na godzinę 19:00 do sali teatralnej w Limanowskim Domu Kultury.

Chór LimaNovum  to chór mieszany, działający przy Limanowskim Domu Kultury. Powstał w maju 2021 roku z inicjatywy Krzysztofa Młynarczyka, który jest kierownikiem artystycznym chóru. Dyrygentem zespołu jest Ivan Vrublevskyi – dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia z dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. A. Nieżdanowej w Odessie na Ukrainie oraz studia z wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie.

Obecnie zespół składa się z trzydziestu siedmiu osób, których poza pasją do śpiewu, połączyła również przyjaźń oraz niesamowite pragnienie tworzenia piękna i muzyki na wysokim poziomie. Chórzyści pochodzą z Limanowej i okolic. Zespół wykonuje różnorodną muzykę chóralną w ciekawych aranżacjach i opracowaniach.

Oficjalnie chór LimaNovum zainaugurował swoja działalność uroczystym koncertem w dniu 27 czerwca 2021 roku w Limanowskim Domu Kultury. Chór LimaNovum jest laureatem wysokich i prestiżowych nagród:  I miejsca  XXVIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im.  Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, II miejsca na Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, Złotego Pasma, nagrody GRAND PRIX oraz nagrody dla najlepszego dyrygenta XVII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022.

W kwietniu br. chór wraz z orkiestrą symfoniczną OPERATORIUM i solistami przygotował oraz wykonał REQIUEM Karla Jenkinsa, które zostało zaprezentowane w Limanowej i w Krakowie. Do tej pory chór wystąpił z koncertami w Pasierbcu, Kłodzku, Wambierzycach, Grabnie, Mszanie Dolnej i Krakowie. Zespół ma w planach ma wiele przedsięwzięć i wyjazdów koncertowych. Chórzyści rozwijają swój warsztat wokalny nie tylko pod okiem swojego dyrygenta, ale także zapraszanych na warsztaty znanych wokalistów i pedagogów. Do tej pory młody zespół intensywnie pracował pod okiem prof. Jacka Ozimkowskiego, Ilony Szczepańskiej, dr Jadwigi Postrożnej czy Marcina Wasilewskiego – Kruka. Już we wrześniu zespół weźmie udział w kolejnych warsztatach wokalnych, a w październiku wykona koncert złożony m.in. z nagrodzonych kompozycji w konkursie kompozytorskim LUDOWO na NOVO.

Wróć do góry