Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na „Noc Bibliotek”

W sobotę 1 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbędzie się akcja pn. „Noc Bibliotek 2022″.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 od podróży w czasie aż do starożytnego Egiptu.
Kto wybudował piramidy? Czy mumie straszą jak w bajkach? Czy hieroglify to pismo obrazkowe? Cywilizacja Starożytnego Egiptu, chociaż wciąż kryje wiele tajemnic, jest nam coraz lepiej znana dzięki badaniom archeologów. Podczas warsztatów poznać można będzie historię odkrycia słynnego grobowca Tutanchamona i odszyfrowania hieroglifów, dowiedzieć się jak budowano piramidy, ile trwał proces mumifikacji i jak wytwarzano papirusy. W podróż do starożytnego Egiptu zabierze zebranych Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolożka i edukatorka.
O godzinie 13:00 w Wypożyczalni dla dorosłych odbędzie się występ magika.
W programie powitanie, żarty i nauka zaklęć, znikające przedmioty, wybuchowe rekwizyty, zaskakujące sztuczki, bańka ogniowa, magiczna torba zmian, chusteczki, zajączki… oraz WIELE niespodzianek. Podczas pokazu dzieci będą miały okazję zobaczyć niezwykłe sztuczki oraz magiczne rekwizyty, poćwiczyć nietypowe umiejętności, poznać na nowo otaczający je świat, nauczyć czegoś nowego, a przede wszystkim dobrze się bawić.
 O godzinie 15:00 będzie coś związanego z nocą, czyli „Niebo Mikołaja Kopernika a współczesna astronomia”.
W sali kameralnej odbędzie się wykład połączony z prawdziwą obserwacją astronomiczną uwarunkowaną pogodą. Będzie można zobaczyć prawdziwe narzędzia astronomiczne, przedmioty służące do obserwacji nieba. Zajęcia poprowadzą  Monika i Łukasz Maślańcowie z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.
Wydarzenie bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do świętowania „Nocy Bibliotek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.
Zapisy na warsztaty oraz występ magika są obowiązkowe  – zapisać się można telefonicznie pod nr tel.: 18 3372140 wew. 106 lub osobiście w Wypożyczalni dla dzieci. Ilość miejsc ograniczona. Na wykład połączony z obserwacją astronomiczną wstęp wolny.
Wróć do góry