Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Kolejny transport z pomocą humanitarną wyjechał do Truskawca

W piątkowy poranek 2 września po raz kolejny transport z pomocą humanitarną wyjechał z Limanowej do partnerskiego miasta Truskawiec na Ukrainie.  

Transport zawiera głównie żywność – ok 10 ton produktów zakupionych za środki jakie udało się zebrać na uruchomionym w tym celu w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sowlin koncie.

Aby zakupić jak najwięcej żywności partnerska gmina Wathlingen przelała Stowarzyszeniu Przyjaciół Sowlin 6500€, a zakupione artykuły to głównie produkty z długą datą przydatności – konserwy, makarony, gotowe potrawy do przygotowania itp. Akcję wsparli: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej – która przekazała swoje produkty, Lucyna Micek – która przygotowała regionalne chleby i kołacze oraz Firma „Koral”.

Koordynacją transportu pomocy humanitarnej do Truskawca, podobnie jak podczas wcześniejszych akcji pomocowych zajął się Radny Miasta Limanowa Piotr Musiał. Przewóz potrzebnych rzeczy zapewniło Miasto Limanowa, a za transport odpowiedzialna była  Firma Przewozowa  „Asik” z Limanowej.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim, którzy włączają się w akcję pomocy.

Przypominamy, że cały czas dokonywać można wpłat na pomoc mieszkańcom Truskawca na specjalnie uruchomione  w tym celu
w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sowlin konto:
56 1240 5123 1111 0011 1194 9992

Dziękujemy za Wasze wielkie serca!

Galeria

Wróć do góry