Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” – Limanowski Dom Kultury zaprasza na spektakl Teatru „CO SIĘ STAŁO?!”

Limanowski Dom Kultury wraz z Teatrem „Co się stało?!” zapraszają na kolejny spektakl – sztukę Jerzego Andrzeja Masłowskiego „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” w reżyserii Janusza Michalika. Spektakl będzie miał miejsce w niedzielę  11 września o godz. 17:00 na sali widowiskowej w budynku Limanowskiego Domu Kultury.

Teatr „CO SIĘ STAŁO?!”, działający od kilkunastu lat pod patronatem Limanowskiego Domu Kultury zaprasza tuż po wakacjach – 11 września 2022 r. (niedziela) o godz. 17.00 – na swój kolejny spektakl: sztukę Jerzego Andrzeja Masłowskiego „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?”, w reżyserii Janusza Michalika.

Czarna komedia filozoficzna, jeśli można by tak określić gatunek tego tekstu. To opowieść o trzech zabawnych kobietach, striptizerkach (Aleksandra Starzyk, Kinga Jaromin i Zuzanna Majeran), które śpiesząc się na kolejny występ do restauracji i nie chcąc zabić  psa, który im wbiegł na drogę, uderzają w latarnię i giną w wypadku samochodowym. Trafiają w Zaświaty i czekają na Sąd Ostateczny. Trafia za nimi także pies (Misiek), którego nikt tam nie chce.

Podczas pobytu w poczekalni przed sądem odkrywają swoje lęki, fobie, wątpliwości, śmieszności, tajemnice życiowe, ale także walczą o psa, o uznanie jego godności i duszy.

Zabawny (ale czasami też wzruszający) tekst J. A. Masłowskiego, opowiadający także historię miłosną, jaka się przydarza samotnym duszom – Aniołowi (Jakub Moskal) i jednej ze striptizerek, odczarowuje polskie tradycje mówienia o śmierci i życiu po śmierci, bawi się stereotypami, oswaja strach i przewraca nasze myślenie o tym, co potem…

Cztery wspaniałe role i gość specjalny, czyli pies.

To tekst, którego głównym bohaterem jest śmierć,  lekki i odważny jednocześnie.

Bilety w cenie 25 zł do kupienia w kasie Kina Klaps lub online – https://www.ldk.limanowa.pl/kalendarium/zaswiaty-czyli-czy-pies-ma-dusze-spektakl-teatru-co-sie-stalo

 

Wróć do góry