Deklaracja dostępności
Kultura

Wakacje 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje 2022 dobiegają końca. Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej  okres letniego wypoczynku spędziła wraz z młodymi czytelnikami, oferując szeroki wachlarz zajęć, spotkań i warsztatów. Młodzież poznała tajniki kaligrafii i iluminatorstwa w ramach projektu ,,Śladem przeszłości… tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej”. Z kolei najmłodsze pokolenie czytelników świetnie bawiło się przy tworzeniu własnej książeczki z różnych materiałów i faktur na zajęciach biblioterapeutycznych z dr Wandą Matras.

Magnetyczny folklor pod okiem Moniki Zielińskiej-Klimczak przyciągnął dzieci na zajęcia tworzenia magnesów z folkowym akcentem w ramach projektu „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”.  Opowiadanie o wiewiórce Rudce autorstwa Jadwigi Marzec pochłonęło młodych artystów przy tworzeniu kolorowych przygód o Rudce.

Przez cały upalny, sierpniowy tydzień wraz z Joanną Krzyżanek uczestnicy warsztatów tworzyli własne miasteczko – z domami, ogrodami, polami uprawnymi a nawet morzem. Dzieci poznały sztukę monotypii i wykonywały własne, oryginalne odbicia, obrazy. Na kreARTywnych czwARTkach z prostych przedmiotów udało się najmłodszym zrobić prawdziwe cudeńka. Nie zabrakło także wątku podróżniczego co zapewnił młodym czytelnikom Marcin Kozioł wraz z Wombatem, zabierając dzieci w daleką i ciekawą podróż.

Limanowska książnica składa podziękowania wszystkim prowadzącym zajęcia, rodzicom za zaangażowanie, a przede wszystkim samym uczestnikom warsztatów, zapraszając na kolejne wydarzenia, które organizowane będą w bibliotece.

Galeria

Wróć do góry