Deklaracja dostępności
O mieście

Realizacja projektu „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” – przetarg na budowę trzech parkingów typu park&ride

16 sierpnia mija termin składania ofert na budowę parkingów typu park&ride, które powstaną w trzech miejscach na terenie miasta – przy ulicy Zygmunta Augusta, naprzeciwko budynku ZSTiO, w rejonie ulic Lipowej i Krakowskiej oraz przy ulicy Łososińskiej.

Parking przy ulicy Zygmunta Augusta pomieścić ma 27 pojazdów, w tym dwa miejsca wyznaczone będą dla pojazdów prowadzonych przez osoby z niepełnosprawnościami. Na miejscu powstanie również wiata rowerowa z dwudziestoma stanowiskami.  Drugi z parkingów zlokalizowany w rejonie ulic Lipowej i Krakowskiej pomieści 59 pojazdów, w tym trzy miejsca dostosowane będą do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i również tutaj powstanie  wiata rowerowa mieszcząca 10 jednośladów. Parking przy ulicy Łososińskiej znajdował się będzie pomiędzy ołtarzem polowym parafii, a remizą jednostki OSP w Łososinie Górnej. W tym miejscu powstać ma 12 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami.

Parkingi wyposażone zostaną w elektroniczne tablice informacyjne, automaty do pobierania opłat i maszyny do wydawania biletów, będą one obsługiwane przez system kontroli ruchu pojazdów oraz system informacji pasażerskiej zintegrowany z miejską komunikacją publiczną.

Wróć do góry