Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

„Pierwszy krok do Mistrzostwa” wykonany! – zakończył się wakacyjny Turniej Szachowy

Zakończył się II Turniej Szachowy „Pierwszy  Krok  do  Mistrzostwa – zakończenie wakacji „Klasyczny Turniej Szachowy”. W dniu 23 sierpnia w Limanowskim Domu Kultury dziesięcioro młodych szachistów stanęło w szranki i walczyło o laury w turnieju szachowym, który dla niektórych był pierwszą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.

Turniej Szachowy „Pierwszy  Krok  do  Mistrzostwa – zakończenie wakacji „Klasyczny Turniej Szachowy” zorganizowany został przez Limanowski Dom Kultury we współpracy z Ryszardem Ewertem – znakomitym szachistą i znawcą tej strategicznej gry, wieloletnim pedagogiem i popularyzatorem szachów wśród dzieci i młodzieży.

W Turnieju wzięło udział dziesięcioro dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Miejsca zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria wiekowa 5-9 lat

Chłopcy

I miejsce – Filip Juszczak

II miejsce – Tobiasz Ryś

III miejsce – Kacper Śliwa

IV miejsce – Michał Dudzik

V miejsce – Michał Wilczek

VI miejsce – Mateusz Ryś

VII miejsce – Antoni Saska

Kategoria wiekowa 10-14 lat

Chłopcy

I miejsce – Dawid Bargieł

II miejsce – Stanisław Dudzik

III miejsce – Maksymilian Śliwa

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył uczestnikom Ryszard Ewert razem z Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Magdaleną Szczygieł-Smaga.

LDK składa podziękowania  Tomaszowi Twarogowi za pomoc w organizacji turnieju oraz sponsorom za ufundowanie nagród i pucharów, a także poczęstunku dla uczestników turnieju:

Urzędowi Miasta Limanowa, Starostwu Powiatowemu w Limanowej, Urzędowi Gminy Limanowa, poseł na Sejm RP Urszuli Nowogórskiej, Biuru Projektowemu Structural z Limanowej, radnym Miasta Limanowa: Leszkowi Mordarskiemu oraz Walentemu Rusinowi.

Galeria zdjęć z turnieju na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/pierwszy-krok-do-mistrzostwa

Galeria

Wróć do góry