Deklaracja dostępności
Kultura

Nabór zgłoszeń do konkursu kompozytorskiego na utwór chóralny – LUDOWO na NOVO zakończony!

73 kompozycje konkursowe 61 kompozytorów zostało zgłoszonych do konkursu LUDOWO na NOVO, organizowanego przez Limanowski Dom Kultury w ramach realizacji projektu pt. „Pielęgnujemy polską muzykę ludową” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022. Nadesłane zostały kompozycje z kraju i za granicy m.in z Łotwy i Ukrainy.

Nadesłane kompozycje oceniać będzie Jury złożone ze znanych kompozytorów, pedagogów i dyrygentów prof. dr hab.  Wojciech Widłak, prof. dr hab. Agnieszka Franków – Żelazny, dr hab. Henryk Jan Botor. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 sierpnia 2022 r.
Dla zwycięzców Organizator przewiduje przyznanie następujących nagród:
I miejsce: 3500 zł
II miejsce: 2500 zł
III miejsce: 1500 zł.

Przewiduje się również przyznanie wyróżnienia w wysokości 500 zł.

Ponadto przewiduje się  przyznanie nagrody specjalnej Burmistrza Miasta Limanowa za najlepszą aranżację pieśni ludowej limanowskiego regionu w wysokości 500 zł.

Nagrodzone utwory zostaną wykonane przez Chór LimaNovum działający przy Limanowskim Domu Kultury pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego w trakcie uroczystego koncertu prezentującego zwycięskie kompozycje tradycyjnych pieśni ludowych oraz regionalnych zaaranżowanych na chór oraz efekty warsztatów dla członków chóru. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury już w październiku.

Kompozycje nagrodzone zostaną wydane i opublikowane.

Limanowski Dom Kultury dziękuje i gratuluje wszystkim kompozytorom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursie.  

Wróć do góry