Miasto Limanowa wysoko w Rankingu pisma „Wspólnota”

Miasto Limanowa znalazło się pierwszej dziesiątce Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA w kategorii „Wydatki inwestycyjne samorządów” oraz w pierwszej piątce Rankingu w kategorii Miasta Powiatowe „Wykorzystanie środków UE”.

Ranking „Wspólnoty” opracowany został przez prof. dr hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawą opracowania rankingu były sprawozdania budżetowe samorządów, które zostały uzupełnione ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych. W rankingu unijnym zostały wzięte pod uwagę również kwoty wydatkowane na projekty współfinansowane ze środków unijnych. Tak obliczone wydatki samorządów podzielone zostały przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu.

Wręczenie wyróżnień laureatom rankingu odbędzie się 12 października br.  podczas Gali Inwestorów Samorządowych w ramach XX Jubileuszowej edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.