Deklaracja dostępności
O mieście

Dodatkowe 30 opasek bezpieczeństwa trafiło do limanowskich Seniorów

W związku z dużym zainteresowaniem Programem pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” – edycja 2022, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Seniorów pozyskał dodatkowe 30 opasek bezpieczeństwa, które w ostatnim czasie zostały przekazane  limanowskim Seniorom.

W trakcie przekazania opasek Seniorom w Limanowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie, którego celem było przekazanie niezbędnej wiedzy na temat funkcjonalności oraz prawidłowej obsługi opaski bezpieczeństwa.

Opaska jest bardzo prosta w obsłudze – posiada tylko jeden przycisk – guzik alarmowy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wciśnięcie guzika zapewnia połączenie się ze stale gotowymi do interwencji opiekunami medycznymi. W sytuacji kiedy użytkownik upadnie i nie będzie miał możliwości wciśnięcia przycisku SOS, opaska automatycznie wykryje taką sytuację i uruchomi alarm.

Przypomnijmy, że w maju br. dzięki realizowanemu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Programowi pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” opaski bezpieczeństwa trafiły do 100 seniorów z Limanowej.

Wróć do góry