Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza na pikniki w ramach akcji #WEEKEND Z WOJSKIEM

W trakcie akcji #WEEKEND Z WOJSKIEM, który rozpocznie się 13 sierpnia na Rynku Miasta Nowy Targ w godzinach 14:00-18:00 będzie okazja zobaczyć czołg średni LEOPARD, sprzęt wojskowy 114 Batalionu Lekkiej Piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.

14 sierpnia odbędzie się piknik w Oświęcimiu, ul. Zwycięstwa 135 (Hallera-Dwory) w godzinach 12:00-18:00. Zainteresowanych czekają: prezentacje sprzętu i wyposażenia wojskowego, w tym: czołg, transportery, samochody, quady, przejażdżki pojazdami wojskowymi, strzelnica ASG, ogródek saperski, tor przeszkód dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami, degustacja grochówki wojskowej  i innych potraw z oryginalnej kuchni polowej, mobilny punkt rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku z Zespołem Śpiewaczym „Dworzanie” z Koła Gospodyń „Dwory-Kruki”. Również 14 sierpnia odbędzie się piknik w Muzeum Lotnictwa Polskiego od godziny 10:00 do 16:00, w Krakowie przy ul. Jana Pawła II, gdzie będzie możliwość porozmawiać z żołnierzami 11 MBOT i uzyskać cenne informacje na temat służby.

Kolejny piknik wojskowy odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia na terenie LKS WOLANIA w Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa. Na wydarzenie, które będzie trwało od 14:00 do 18:00, zapraszają: 11 MBOT, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie oraz Wójt Gminy Tarnów. W ramach Kina Frontowego organizowanego w trakcie pikniku o godz. 14:15 odbędzie się projekcja filmu „Wyklęty”. W programie wydarzenia także pokaz sprzętu wojskowego (Czołg LEOPARD, Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, Moździerz samobieżny RAK, Wyrzutnia WR-40 LANGUSTA, Samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD). Oprócz pokazu sprzętu wojskowego nie zabraknie żołnierzy z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Wojsk Specjalnych, którzy w ramach punktów promocyjno-informacyjnych opowiedzą o swojej służbie.
Przez cały piknik będzie funkcjonował Mobilny Punk Rekrutacji, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat rekrutacji do służby w Wojsku Polskim oraz złożyć wniosek do Terytorialnej Służby Wojskowej. Ponadto będzie można spróbować tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

Zaplanujcie długi weekend z Wojskiem Polskim – 11 Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej. 

Wróć do góry