Deklaracja dostępności
Kultura

Za nami DNI LIMANOWEJ 2022!

W miniony weekend miały miejsce Dni Limanowej 2022. Za nami dwa dni wypełnione dobrą zabawą, muzyką, spotkaniami, uśmiechami i niezapomnianymi wrażeniami! Na placu przed Limanowskim Domem Kultury na uczestników wydarzenia czekały koncerty, wesołe miasteczko, stoiska, gastronomia, atrakcje dla dzieci i przede wszystkim dużo świetnej zabawy.

Przed rozpoczęciem części artystycznej na terenie wydarzenia odbyły się warsztaty zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, a także animacje i zabawy dla najmłodszych dzieci, które wesoło spędziły czas z zespołem artystów z Kokardkowej Krainy.

Galeria

Na terenie wydarzenia nie mogło zabraknąć wesołego miasteczka, stoisk regionalnych i komercyjnych oraz gastronomii, które stanowiły dodatkowy punkt na liście atrakcji.

Galeria

W sobotnie popołudnie scena należała do niezwykle energetycznej artystki Beaty „Beti” Bełtowksiej, która wraz ze swoją córką Kasią przygotowała koncert i animacje dla dzieci. Najmłodsi mieli okazję usłyszeć i zaśpiewać przeboje Beti oraz spotkać się z nią po koncercie aby zdobyć autograf czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Galeria

Zaraz po pierwszym koncercie miało miejsce wręczenie nagród oraz wyróżnień tegorocznym uczestnikom XI Limanowskiego Talent Show, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych i muzycznych podczas konkursu, który odbył się na scenie Dnia Dziecka 5 czerwca. Wystąpili zdobywcy I oraz II miejsca, czyli zespół „Divine Kids” oraz Łucja Kowalczyk. Nagrody zostały wręczone przez Dyrektor LDK Magdalenę Szczygieł-Smaga, Poseł na Sejm panią Urszulę Nowogórską, która ufundowała 3 wyjazdy do Sejmu oraz przez Beatę „Beti” Bełtowską członkinię jury konkursowego.

Galeria

Następnie scena należała do zespołu Krywań, który swoim energetycznym występem zaprosił uczestników do wspólnej zabawy. Podczas koncertu, zespół zabrał publiczność w pasjonującą podróż na Podhale, gdzie muzyka folkowa stanowi fundament kultury góralskiej. Nie zabrakło takich przebojów zespołu, jak „SZALAŁA SZALAŁA”, „ORAWA”, „GÓRALSKI RAP”, „SOKOLE SOKOLE” i wielu innych.

Galeria

Oficjalnego otwarcia wydarzenia jak zawsze dokonali gospodarze Dni Limanowej, czyli władze naszego miasta wraz z zaproszonymi gośćmi. Z festiwalowej sceny życzenia dla mieszkańców Limanowej oraz gości złożył Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska oraz przedstawiciele delegacji z miast partnerskich: Kłodzka, Truskawca, Mrągowa, Dolnego Kubina, Nagykaloo i Wathlingen.

Galeria

Druga część koncertowa należała do zespołu Droga na Ostrołękę, który zaprosił publiczność do świetnej zabawy przy muzyce country. Zespół będący czołową gwiazdą Pikniku Country w Mrągowie już po raz drugi odwiedził nasze miasto i po raz kolejny skradł serca publiczności.

Galeria

Sobotni program zakończyła dyskoteka w klubowych rytmach, która zgromadziła pod sceną grono spragnionej zabawy młodzieży.

Wydarzenia zaplanowane na drugi dzień święta miasta przeniosły się na limanowski Rynek, gdzie miały miejsce widowiskowe spektakle biorące udział w 35 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA organizowanym przez Teatr KTO z Krakowa, który pojawił się w mieście na zaproszenie LDK. To pierwszy i najstarszy festiwal sztuki ulicznej w Polsce, który cieszy się ogromną popularnością. Właśnie 10 lipca mieliśmy okazję podziwiać spektakle teatralne, improwizacje czy happeningi, które zabrały widzów w niezwykłą podróż do artystycznego świata. Gościliśmy artystów z Polski, Togo oraz Szwajcarii.

Wydarzenie wystartowało o godz. 16:00. Performer, reżyser i producent – Piotr Chlipalski – czyli Pjoter w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o życiu pewnego kawalera, który nie do końca jest przystosowany do życia. W spektaklu nie zabrakło interakcji z publicznością i wielu zabawnych sytuacji. A zaraz po tym występie limanowski rynek stał się areną popisów na szczudłach w wykonaniu grupy Afuma z Togo w Afryce. Przedstawienie skradło serca publiczności, która z wielkim entuzjazmem oklaskiwała poszczególne akrobacje artystów.

Wieczorny blok teatralny rozpoczął się o godz. 19:00 występem duetu Ici’ Bas ze Szwajcarii, którzy w niezwykle ciekawy sposób nawiązali do trudnych tematów związanych ze zmianami jakie dzieją się na świecie na naszych oczach.
A całość zakończył widowiskowy spektakl „Kaspar” w wykonaniu utytułowanego Teatru Biuro Podróży, w którym obejrzeliśmy opowieść o historycznej postaci Kaspara Hausera nazywanego sierotą Europy.

Galeria

Gospodarzem Dni Limanowej jak co roku byli: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Rada Miasta Limanowa na czele z jej Przewodniczącą Jolantą Juszkiewicz.

Organizator wydarzenia- Limanowski Dom Kultury dziękuje za pomoc:

Firmom sponsorskim: firmie budowlanej Gurgul, Zakładowi Melioracyjno-Budowlanemu WiR sp.j., hurtownii spożywczej „Biedroń” sp.j., Auto-Moto Klub Limanowa, MZGKiM Sp. z o.o. w Limanowej

→ Portalowi internetowemu Limanowa.in, Telewizji Internetowej TV28, Stacji Radiowej RDN Nowy Sącz oraz Gazecie Krakowskiej za patronat medialny nad wydarzeniem.

partnerom wydarzenia: Muzeum Regionalnemu Ziemi Limanowskiej, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej, Teatrowi KTO, OSP Limanowa, Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” JS2402 Limanowa.

oraz instytucjom: Centrum Utrzymania Miejskich Obiektów oraz Powiatowemu Centrum Informacji Turystycznej, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Zapraszamy za rok!

Wróć do góry