Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Artyści Dni Limanowej 2022!

Limanowski Dom Kultury i Burmistrz Miasta Limanowa zapraszają na Dni Limanowej 2022! W weekend 9-10 lipca czeka nas mnóstwo dobrej muzyki i zabawy. Na scenie wystąpią zespoły „Krywań” oraz „Droga na Ostrołękę”.

Wzorem lat ubiegłych Dni Limanowej organizowane przez Miasto Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury to przede wszystkim dużo dobrej zabawy w postaci koncertów i licznych atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które w tych dniach wypełnią plac przed Limanowskim Domem Kultury oraz Rynek Miasta Limanowa. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i imprez towarzyszących dla publiczności, która z pewnością licznie przybędzie w tych dniach do naszego miasta. Nie zabraknie wesołego miasteczka, stoisk komercyjnych i regionalnych, a także szeregu atrakcji na scenie i poza nią.

9 lipca na scenie na placu przed Limanowskim Domem Kultury wystąpią dwa zespoły, które porwą wszystkich do tańca i dobrej zabawy.

O godz. 18:00 zapraszamy na koncert zespołu „Krywań”.

„KRYWAŃ” to najpopularniejszy i najbardziej reprezentatywny pośród zespołów folkowych, sławiących muzykę i pieśni Podhala, Orawy i Spisza. Wyjątkowy zespół  na polskim rynku estradowym, prekursor muzyki stylizowanej folklorem, bez wątpienia  numer jeden w swoim gatunku muzycznym. Piosenki takie jak „Szalała, szalała”, ”Orawa”, ”Stary dziod”, ”Po dwa”, ”Jare zytko” „Tęskne śpiewanie”, „Góralski rap”, „Sokole, Sokole”, „Idzie woda , idzie”, czy „Po 4”, „Bez wójtowe pole ” czy liryczne „Co sie stało Boze „- są wielkimi przebojami zespołu „Krywań”, których wykonania lub bisowania na każdym koncercie, dopomina się publiczność.

„Krywań“ – to synonim specyficznego stylu w muzyce góralskiej dostosowanej do wymagań rynku komercyjnego, to synonim dobrego smaku i mistrzowskiej aranżacji. Jedna z najdłużej istniejących na polskim rynku folkowym grup, która do dzisiaj utrzymuje się w ścisłej czołówce tzw. „kasowych” zespołów obok Zakopowera, Golec uOrkiestry, Brathanków czy Trebuniów-Tutków. To rozpoznawalne brzmienie i swoisty styl muzyki. To sceniczny, góralski SHOW porywający do wspólnej zabawy. Zespół, który wielki nacisk kładzie na warstwę tekstową ( ludowe przekazy ustne ) i muzykę ( stare melodie i nuty z Podhala, Orawy czy Spisza) swoich utworów. KRYWAŃ  spełnia oczekiwania najwybredniejszej publiczności. Przeboje zespołu promują polską kulturę wsi, jej piękno, witalność i prostotę dumnych, twardych ludzi. Ukazują wieś podhalańską i jej życie, z miłościami, zwadami i zmartwieniami, swojskim krajobrazem . Przywiązanie do regionu, wierność tradycji, rodzinie i nacji, honor i uczciwość – to wartości, których zespół z Zakopanego zawsze był orędownikiem.

„Krywań“ – bawi i uczy. Poprzez liryczne, piękne teksty ballad góralskich opowiada o miłości i prostocie uczucia, opowiada o pięknie, które należy chronić i pielęgnować, w tym coraz bardziej materialistycznym, komercyjnym życiu. Posłuchajcie tego co najlepsze w muzyce i śpiewie.

Zespół występuje w składzie: Halina Jawór – śpiew, Ryszard Jawór – gitara basowa, Maciej Gruchacz – gitara, śpiew, Franciszek Seman – instrumenty klawiszowe, śpiew, Tadeusz Stasik „Michałek“ –  skrzypce, Kamil Januszek – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Od godz. 20:00 scena będzie należeć do zespołu „Droga na Ostrołękę”.

Zespół, znajdujący się w ścisłej krajowej czołówce muzyków country, został założony przez Wojciecha Dudkowskiego, autora tekstów, dziennikarza radiowego i człowieka szczerze kochającego muzykę country, od lat związanego z Piknikiem Country w Mrągowie. Formacja tworzy piosenki, które pisze życie albo wyobraźnia, kilkakrotnie nagradzane w konkursie na Polską Piosenkę Country.

Wraz z zespołem był też kilkakrotnie nagradzany w Plebiscycie Dyliżanse jako artysta roku 2016, 2017, 2018  i zespół roku 2011 i 2013, 2018, 2019.

Muzycy ze swoimi koncertami objechali cały kraj. Skład występował w małych salach domów kultury i na największych polskich festiwalach country. W 2019 roku zespół zagrał w rezydencji ambasador USA Georgette Mosbacher z okazji Dnia Niepodległości USA.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem pełni Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Organizatorem Dni Limanowej 2022 jest Limanowski Dom Kultury.

Patroni medialni: Gazeta Krakowska, Radio RDN Nowy Sącz, portal limanowa.in, portal TV28

Sponsorami wydarzenia są: Zakład Melioracyjno-Budowlany „WiR” Sp.j., Firma budowlana Gurgul, Hurtownia Biedroń.

Partnerami wydarzenia są: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Teatr KTO, OSP Limanowa, Związek Strzelecki „Strzelec” JS2402 Limanowa.

Wróć do góry