Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wernisaż wystawy „Dwa spojrzenia” w Miejskiej Galerii Sztuki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pod tytułem „Dwa spojrzenia” Jolanty Biedroń oraz jej uczennicy Patrycji Kuśnierz, który odbędzie się w czwartek 9 czerwca  o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Wystawa „Dwa spojrzenia” to pokłosie dwuletniej współpracy malarskiej limanowskiej artystki Jolanty Biedroń oraz uczennicy siódmej klasy szkoły podstawowej Patrycji Kuśnierz. Na wystawie zobaczymy artystyczne przedstawianie świata z perspektywy mistrza i uczennicy. Niejednokrotnie prace przedstawiają ujęcie jednego tematu w różny, indywidualny dla każdej z malarek, sposób. Głównym motywem wystawy jest pejzaż oraz martwa natura, które urzekają delikatną pastelową kolorystyką oraz grą świateł.

Jolanta Biedroń – limanowianka, ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją przygodę ze sztuka rozpoczęła w szkole podstawowej pod okiem Ś.P. Stanisława Franczyka, rzeźbiarza i pasjonata sztuki, dzięki któremu tworzy po dzień dzisiejszy. Zajmuje się głownie malarstwem olejnym, snycerką, grafiką i rysunkiem suchymi pastelami. Po kilku latach przerwy powraca do tworzenia nowych prac, pejzaży, martwych natur czy własnych kompozycji szukając nowych form wyrazu.
Patrycja Kuśnierz -uczennica 7 klasy Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Józefa Jońca w Limanowej. Jej pasją jest malarstwo, które sprawia jej dużą przyjemność. W pracy twórczej lubi nowe wyzwania, próbuje różnych technik malarskich oraz korzysta z różnorodnych materiałów i przyborów.
Wstęp wolny! Zapraszamy!

 

 

Wróć do góry