Deklaracja dostępności
Kultura

Wernisaż wystawy „Dwa spojrzenia” w Miejskiej Galerii Sztuki

Spojrzeń było wiele, wręcz mnóstwo – ciekawych, radosnych, pełnych podziwu, dumy – ale najważniejsze, które dały początek temu wydarzeniu były dwa – mistrza Jolanty Biedroń i uczennicy Patrycji Kuśnierz. Wernisaż wystawy pod znaczącym tytułem „Dwa spojrzenia” zgromadził liczną grupę artystów, znajomych, rodziny artystek i przybyłych gości.

W murach Miejskiej Galerii Sztuki wszystkich przybyłych gości przywitała Joanna Barbara Michalik – Dyrektor Biblioteki, która przedstawiła bohaterki wieczoru i przybliżyła ich drogę artystyczną. Jolanta, malarka z Siekierczyny, jest już dobrze znana w środowisku artystycznym limanowskich twórców, ale nie tylko. Ma za sobą zarówno wystawy indywidualne, jak i zbiorowe. Swoją pasją zaraziła, będącą na początku drogi malarskiej Patrycję Kuśnierz – uczennicę SP nr 3 w Limanowej, a efekty ich wspólnej przygody można podziwiać od 9 czerwca.

Wernisaż można trafnie podsumować słowami Paul’o Cézanne „Malarstwo polega przede wszystkim na patrzeniu”, bo z jednej strony najpierw musi być spojrzenie artysty i jego subiektywne postrzeganie rzeczy, by w drugiej kolejności na ten powstały pędzlem czy dłutem kształt przenieść i skupić spojrzenia odbiorców sztuki.
W każdym razie w procesie tworzenia finał jest jeden, wszyscy, zarówno malarz jak i widz, patrzą w jednym kierunku, w kierunku powstałego dzieła. I tak było w Miejskiej Galerii Sztuki w czwartek  9 czerwca.
Wystawa „Dwa Spojrzenia”  dostępna będzie w Miejskiej Galerii Sztuki do 18 czerwca.

Galeria

Wróć do góry