Upamiętniono ofiary obozów koncentracyjnych i obozów zagłady

14 czerwca 2022 r. uroczystą Mszą św. w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej  rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady w 82. rocznicę pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz. Odbyła się także modlitwa oraz złożenie wiązanek przy tablicach poświęconych pamięci ofiar II Wojny Światowej.

W uroczystości z ramienia Miasta Limanowa uczestniczył Burmistrz Władysław Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz oraz Radni Miasta Limanowa: Leszek Mordarski, Walenty Rusin i Piotr Zoń.

O godzinie 11:00 w limanowskiej Bazylice rozpoczęła się Msza święta, następnie przy tablicach upamiętniających ofiary II Wojny Światowej przybyłe na uroczystość delegacje złożyły wiązanki oraz znicze. Historię i losy ofiar Obozu Koncentracyjnego Auschwitz pochodzących z Ziemi Limanowskiej przybliżył uczestnikom uroczystości limanowski historyk i regionalista Karol Wojtas, a modlitwę  za dusze ofiar poległych w obozach koncentracyjnych podczas II Wojny Światowej odmówił ks. ppłk. Waldemar Rawiński.

(fot.: Powiat Limanowski)