Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Uczniowie z SP nr 2 w Limanowej z wizytą u strażaków

W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej „Ratownicy ze świetlicy” 9 czerwca grupa dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej wraz z paniami realizującymi w/w innowacje odwiedziły strażaków Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

W sali edukacyjnej „Ognik” odbyły się krótkie przeszkolenia  dla małego pomocnika Strażaka. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej  oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole i w miejscu publicznym.  Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Uczniowie  mieli również okazje przebrać się w profesjonalny strój strażaka. Podczas spotkania dzieci zobaczyły także jak wygląda szybkie przygotowanie się strażaków do akcji.

W trakcie zajęć „świetliczaki” utrwaliły cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej  i przede wszystkim poznały zasady bezpiecznych zachowań podczas zagrożenia. Strażacy przygotowali dla uczniów z SP nr 2 niespodziankę: zawody gaśnicze, tzw. kręgle strażackie zorganizowane na terenie parkingu za budynkiem.

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły strażakom „Podziękowanie” z wyrazami wdzięczności i uznania za ich pracę.

Galeria

Wróć do góry