Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Trzecioklasiści z „trójki” na Zielonej Szkole w Jarosławcu

Uczniowie klasy III b wyjechali na zakończenie edukacji wczesnoszkolnej do Jarosławca na Zieloną Szkołę. Zamieszkali w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym ,,Barka”. Oprócz zajęć edukacyjnych dzieci miały możliwość poznawania ojczystego kraju podczas wycieczek, wspólnych zabaw i spacerów. Zwiedzały wiele ciekawych miejsc, m.in. : Gdańsk Oliwę, gdzie wysłuchały koncertu organowego, Starówkę Gdańską oraz Westerplatte, Fokarium w Dolinie Charlotty, Muzeum Bursztynu w Jarosławcu oraz Galerie rybacką w Naćmierzu.

W czasie wycieczki do Łeby uczniowie podziwiali Ruchome Wydmy, krajobraz nadmorski i Słowiński Park Narodowy. Wesoło spędzili czas w Dino Parku, korzystając z wielu atrakcji m.in.: zjeżdżalni pontonowej, kina 7D. Przenieśli się też do czasów rodziny Flinnstonów i skorzystały z ich pojazdów. Miały okazję poznać różne gatunki dinozaurów. Wspaniałą przygodę przeżyły dzieci w Ustce, spacerując po porcie i moście zwodzonym. Wypłynęły pirackim statkiem na rejs po morzu.

Zgodnie z tradycją, kto pierwszy raz był na zielonej szkole, musiał przejść tradycyjny chrzest morski czyli pokonać tor przeszkód, napić się wody morskiej, spożyć eliksir młodości i poprosić Neptuna o chrzest.

W wolnych chwilach dzieci bawiły się na plaży, budowały rzeźby. Ponadto wiele czasu dzieci spędzały na wspólnej zabawie, tańcach, śpiewie. Na zakończenie pobytu nad morzem dzieci zwiedziły niezwykły zamek krzyżacki w Malborku, poznały jego historię i tajemnice.

Dziesięć dni pobytu bardzo szybko minęło. Dzieci wróciły zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe. Zielona Szkoła mogła odbyć się dzięki rodzicom –  Monice Bąba, Marii Bogdanowicz i Tomaszowi Dyrek, którzy  zdecydowali się na wspólny wyjazd i opiekę. Uczestnicy wyjazdu dziękują również sponsorom:

Burmistrzowi Miasta Limanowa Władysławowi Biedzie, Firmie PPHU Wolimex, Orlen Budonaft Sp. z.o.o., Firmie Pietrzak, Firmie N.O.W.I, Firmie ZUP EMITER Sp. z.o.o., Firmie Elektrical. Zakład elektroinstalacyjny, usługi budowlane, Firmie Gurgul i Firmie Koral.

(źródło: SP nr 3 w Limanowej)

Galeria

Wróć do góry