Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Spotkanie w ramach projektu pt.: „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”

30 czerwca o godz. 12:30 Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na kolejne spotkanie z Tytusem Czyżewskim, w ramach realizowanego projektu pt.: „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”.
Postać malarza i poety przybliżą:
prof. zw. dr hab. Alicja Baluch – literaturoznawca, profesor zwyczajny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Autorka wielu książek naukowych, trzech tomików poezji i książek dla dzieci i młodzieży, wierszem i prozą. W Serii I Biblioteki Narodowej ukazał się w jej opracowaniu tom Tytus Czyżewski. Poezje i próby dramatyczne (1992);
mgr Ewa Leśniak – emerytowana nauczycielka, była Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przyszowej. Regionalistka interesująca się kulturą, historią wsi Przyszowa, znawczyni gwary miejscowej. Autorka tekstów i artykułów o wsi Przyszowa.
Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi oraz Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy.
Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI. Partnerem jest GOKSiT wraz z GBP w Łukowicy – Filia w Przyszowej.
Wróć do góry