Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

MBP w Limanowej zaprasza do konkursu plastycznego w ramach zadania „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”

Do 30 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej przyjmuje prace plastyczne w ramach konkursu, który odbywa się w związku z realizowanym zadaniem pn. „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”. 

Konkurs adresowany jest do dzieci szkół podstawowych (do uczniów kl. III – VII) oraz Seniorów z powiatu limanowskiego. Temat konkursu brzmi: „Tytus Czyżewski – ludowość i awangarda”. Konkurs ma na celu zestawienie postrzegania świata przez różne wiekowo grupy odbiorców. Inspiratorem ma być tutaj Czyżewski, a tematem przewodnim kultura ludowa, przedstawiona w awangardowy sposób. Czyżewski dużo czerpał z ludowego folkloru (świątków, Madonn, zbójników, górali itp.). Ziemia Limanowska posiada bogate dziedzictwo kulturowe, bliskie i znane zarówno dzieciom i starszym, dlatego temat jest uniwersalny.

Z nadesłanych prac powstanie pokonkursowa wystawa prezentowana w GBP w Łukowicy, a podsumowanie konkursu odbędzie się w MBP w Limanowej.

Regulamin konkursu TUTAJ

Wróć do góry