Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team wywalczyli 17 medali i drużynowe wicemistrzostwo Małopolski w Karate Kyokushin

11 czerwca w hali Solne Miasto w Wieliczce odbyły się I Mistrzostwa Małopolski w Karate Kyokushin. W zawodach brało udział prawie 200 zawodników,  reprezentujących kluby zrzeszone w Małopolskim Okręgowym Związku Karate.W zawodach  ARS Limanowa – JONIEC Team reprezentowali zawodnicy: Ficoń Emilia, Florek Magdalena, Iwański Tomasz, Kądziołka Arkadiusz, Kadziołka Jakub, Kądziołka Nikola, Kądziołka Oliwier, Kądziołka Patryk, Kadziołka Krystian, Limanówka Filip, Malec Patrycja, Sajdak Aleksandra, Sowa Jakub, Stochel Mirosław, Stochel Wiktor, Sukiennik Milena, Twaróg Amelia, Uryga Anna oraz sędziowie: Sułkowski Karol, Juszczak Przemysław i Sukiennik Arkadiusz.

Zawodnikom sekundowali, jak zwykle niezawodni: Grzegorz Kądziołka i Sylwester Kądziołka. Obecni byli również ich najwierniejsi  kibice – rodzice.

I Mistrzostwa Małopolski w Karate Kyokushin były dla limanowskich karateków ostatnimi zawodami w sezonie 2021/2022. Jak można się było domyśleć, również podczas tych zawodów podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) zaprezentowali wysoki poziom umiejętności.

Limanowianie wywalczyli łącznie 17 medali, co przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i zdobycie tytułu drużynowego wicemistrza Małopolski w Karate Kyokushin. Wszyscy  zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom i zasługują na wielkie słowa uznania. Na szczególne jednak zasługują medaliści:

Jakub Sowa, który zdobył dwa złote medale – w kata juniorów oraz kumite juniorów +70 kg i został uznany za najlepszego zawodnika tych zawodów !

Arkadiusz Kądziołka – złoty medalista konkurencji kumite juniorów młodszych +60 kg

Oliwier Kądziołka – złoty medalista konkurencji kumite kadetów -40 kg

Magdalena Florek – złoty medal w kumite młodziczek -40 kg

Jakub Kądziołka, który stoczył prawdziwie męskie pojedynki i zdobył srebrny medal w kumite seniorów -65 kg. W zdobyciu złota przeszkodziła mu odniesiona podczas walki kontuzja

Nikola Kądziołka – srebrny medal w kumite juniorek -55 kg

Patryk Kądziołka – srebrny medal w kata i srebrny medal w kumite juniorów -60 kg

Filip Limanówka – srebrny medal w kumite młodzików +50 kg

Milena Sukiennik – brązowy medal w kata juniorek i srebrny w kumite juniorek +55 kg

Wiktor Stochel – srebrny medal w kata juniorów młodszych i srebrny w kumite juniorów młodszych +60 kg

Mirosław Stochel – srebrny medal w kata seniorów

Patrycja Malec – brązowy medal w kumite kadetek -30 kg

Tomasz Iwański – brązowy medal w kumite juniorów -70 kg

Zawodnicy: Jakub Kądziołka, Jakub Sowa, Milena Sukiennik i Patryk Kądziołka zostali zakwalifikowani do Kadry Małopolski w Karate Kyokushin i otrzymali powołania do udziału w zgrupowaniu Kadry Małopolski w Karate Kyokushin, które odbędzie się już na początku lipca na Węgrzech.

Wielkie brawa dla wszystkich !

Zarząd i zawodnicy klubu składają  podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie firmom: JONIEC, PDM LIMDROG, firmie PAK-FOL.

Galeria

Wróć do góry