Już jutro 3 czerwca rusza XRUN Festiwal Biegów Górskich w Limanowej!

W najbliższy weekend 3-5 czerwca do Miasta Limanowa zawita XRUN Festiwal Biegów Górskich – czwarta impreza cyklu XRUN Biegi Górskie. Festiwal to także Biegi Ultra! Meta, jak i biuro zawodów usytuowane będzie w samym centrum miasta – w Parku Miejskim w Limanowej.

Festiwal to okazja do spotkań, obejrzenia filmów, wysłuchania prelekcji, a także koncertów. Wiele atrakcji czeka także dla najmłodszych uczestników.

HARMONOGRAM IMPREZY:
PIĄTEK 3/06/2022
👉 16:00 – 22:00 Godziny pracy biura zawodów, wydawanie pakietów (Park Miejski w Limanowej, Limanowa)
👉 16:00 – 22:00 Godziny pracy EXPO (Park Miejski w Limanowej, Limanowa)
SOBOTA 4/06/2022
👉 7:00 – 12:00 – Godziny pracy biura zawodów, wydawanie pakietów (Park Miejski w Limanowej, Limanowa)
👉 5:00 – Start Ultra Wyspa 68 km (Park Miejski w Limanowej, Limanowa)
Trasa 68 km, czyli Ultra Wyspa. To prawdziwa Wyspiańska Wyrypa. Jeńców nie bierze! Start, jak i miejsce mety jest w Parku Miejskim Limanowa. Na samym początku trasa kieruje się na Miejską Górę, a następnie wzdłuż Pasma Łososińskiego w stronę Łososiny Górnej. Następnie trasa prowadzi wzdłuż rzeki Łososina w stronę Rysiej Góry, przez Paproć, aż do Tymbraku. Z Tymbarku udajecie się wzdłuż rzeki Słopniczanka w stronę Łopienia, przez Łopień Wschodni, Łopień Środkowy i Łopień. Kolejnym etapem zmagań jest Przełęcz-Rydza Śmigłego i przepiękny zielony szlak turystyczny na Mogielicę, krolową Beskidu Wyspowego. Z tego malowniczego miesjca przez rezerwat Mogielica w stronę Zalesia na teren LKS Zalesianka, następnie trasa prowadzi leśnymi ścieżkami, a także szlakami turystycznymi przez Modyń, gdzie wznosi się wieża widokowa, przez Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego. Meta w Parku Miejskim Limanowa.
👉 10:00 – Start Bieg Czterech Wysp 38 km (Przełęcz Rydza-Śmigłego, Słopnice)
Trasa 38 km, czyli Bieg Czterech Wysp, to jedyny w swoim rodzaju bieg około maratoński. Start jest umiejscowiony na Przełęczy Rydza-Śmigłego, skąd każdy z zawodników wyruszy zielonym szlakiem turystycznym na Mogielicę. Po zaliczeniu najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego trasa prowadzi drogą stokową wprost do Zalesia na teren LKS Zalesianka, następnie trasa prowadzi leśnymi ścieżkami, a także szlakami turystycznymi przez Modyń, gdzie wznosi się wieża widokowa, przez Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego. Meta w Parku Miejskim Limanowa.
👉 11:00 – Start Wyspiańska Połówka 22 km (LKS Zalesianka, Zalesie)
Trasa 22 km, czyli Wyspiańska Połówka to piękny półmaraton górski. Start jest umiejscowiony w Zalesiu, tuż pod samą Mogielicą, na terenie LKS Zalesianka. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami, a także szlakami turystycznymi przez Modyń, gdzie wznosi się wieża widokowa, następnie przez Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego. Meta w Parku Miejskim Limanowa.
XRUN KIDS – biegi dla dzieci na dystansach 150m, 300m i 800m, według kategorii wiekowych. Trasy będą poprowadzone przez Park Miejski Limanowa:
👉 12:30 – Start XRUN KIDS kat. 2017 – 2019
👉 12:45 – Start XRUN KIDS kat. 2013 – 2016