Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Bezpłatna mammografia w Limanowej – trwają zapisy

20 czerwca w Limanowej na parkingu przy Pływalni Limanowskiej przy ul. Zygmunta Augusta 37 Centrum Medyczne Maszachaba organizuje bezpłatne badania mammograficzne. Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat (urodzone w latach: 1972-1953), które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi, a  także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

W mammografii wykonywanej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Badania w dniu 20 czerwca odbywać się będą w godz. od 10:00 do 17:00.

Informacja-rejestracja pod nr tel.  12 6330218, 503 777 651

Ilość miejsc ograniczona!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania i spotkanie edukacyjne są wykonywane z zachowaniem wszelkich  wymogów reżimu sanitarnego w zakresie wyposażenia pracowników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko dwie Panie,  co  zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem Panie proszone są o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badam się – mam pewność!

Wróć do góry