Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

30 czerwca mija termin złożenia deklaracji dot. źródeł ogrzewania budynków

Mieszkańcom Miasta Limanowa przypominamy o obowiązku wypełnienia i złożenia deklaracji do bazy CEEB dotyczy właścicieli / zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

Dla budynków, w których źródło ciepła (lub spalania paliw) uruchomiono przed 1 lipca 2021 r. na złożenie deklaracji pozostał tydzień  – termin upływa dnia 30 czerwca !

W przypadku źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r., na spełnienie tego obowiązku jest 14 dni od dnia uruchomienia.

Deklaracje można złożyć w formie elektronicznej z podpisem elektronicznym pod adresem : https://ceeb.gov.pl/ lub na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Miasta Limanowa, ul. Jana Pawła II 9.

Deklaracja dot. źródeł ciepła i spalania paliw dla budynków i lokali mieszkalnych znajduje się TUTAJ

Deklaracja dot. źródeł ciepła i spalania paliw dla budynków i lokali niemieszkalnych znajduje się TUTAJ

Przypominamy, że niezłożenie deklaracji w terminie może skutkować grzywną w wysokości do 500 zł, która może wzrosnąć nawet do 5000 zł.

Szczegółowych informacji udziela Ekodoradca Miasta Limanowa w ramach programu LIFE MAŁOPOLSKA nr tel.: 18 337 20 54 wew. 164.

Informujemy ponadto, że uruchomiona została  nowa strona informacyjna oraz infolinia pod numerem 22 295 51 28, a także nowa e-usługa Sprawdź swoją deklarację.

Aby uzyskać wszystkie wymagane informacje na temat CEEB, należy, po wejściu na stronę www.GUNB.gov.pl wybrać przycisk CEEB (wskazany tu na zdjęciu ekranu czerwoną strzałką).  W kolejnym kroku przechodzimy, po wejściu na stronę CEEB, mamy do wybory następujące opcje:

 

 

  • Złóż deklarację CEEB –przekierowanie na stronę CEEB.gov.pl, gdzie obywatele składają deklarację, a urzędnicy logują się do swojego panelu.
  • Sprawdź deklarację –przekierowanie do nowej e-usługi, którą mogą Państwo polecać obywatelom chcącym sprawdzić, czy deklaracja papierowa została już wprowadzona w gminie do systemu.
  • Pytania i odpowiedzi – baza wiedzy dotycząca projektu, gdzie znajdują się absolutnie wszystkie niezbędne informacje dotyczące CEEB.
  • Statystyki – dane dotyczące liczby złożonych deklaracji oraz link do rankingu gmin
  • Wzory deklaracji i wniosków.
  • Materiały promocyjne – miejsce, z którego można pobrać ulotki, filmy reklamowe, spot radiowy i bannery internetowe.

Instrukcje – filmy instruktażowe dla obywateli składających deklarację oraz użytkowników i administratorów lokalnych.

Wróć do góry