Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

10 czerwca MBP w Limanowej zaprasza na spotkanie z Rafałem Skąpskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie z Rafałem Skąpskim promujące wspomnienia Zofii z Odrowąż- Pieniążków Skąpskiej pt. ,,Dziwne jest serce kobiece’’, które odbędzie się w piątek 10 czerwca o godz 17:00.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu ,,Śladem przeszłości…tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej’’, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat książki i czytelnictwa w naszym mieście.  Gościem spotkania będzie Rafał Skąpski, który zebrał i wydał dwa tomy wspomnień swojej babki, Zofii z Odrowąż- Pieniążków Skąpskiej.

,,Przepisując rękopis poznawałem nieznaną mi wcześniej Babcię, lepiej niż gdybym spędził z nią dzieciństwo. Poznawałem Jej myśli, marzenia i poglądy. Stawała mi się coraz bliższa z każdą przeczytaną i przepisaną stronicą. Dowiadywałem się o Jej dniu powszednim, o zajęciach domowych, dzieciństwie mego Ojca i jego rodzeństwa, o Jej pasjach społecznych, zamiłowaniach artystycznych, współpracy z prasą początkowo lwowską, później sądecką, krakowską, pomorską… ”  Rafał Skąpski.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

 

 

Wróć do góry