Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Złóż wstępną deklarację i wymień piec

Burmistrz Miasta Limanowa informuje mieszkańców Miasta Limanowa o możliwości złożenia wstępnych deklaracji udziału w programie wymiany urządzeń grzewczych i prac termomodernizacyjnych w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Miasto przystępując do projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego współfinansowanego z środków Unii Europejskiej, ma możliwość pozyskania wsparcia finansowego na wymianę 82 urządzeń grzewczych i prace termomodernizacyjne w 10 budynkach.

Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsięwzięcia wymiany źródeł ciepła nie może przekroczyć 14 000zł a do prac termomodernizacyjnych 15 000zł.

To możliwość pozyskania dotacji do urządzeń gazowych, pomp ciepła i kotłów na pellet, a także dotacji do dociepleń przegród budowlanych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej oraz bram garażowych.

W przypadku uzyskania dotacji na samą wymianę kotła, nie ma żadnych kryteriów dochodowych.

W celu pozyskania dotacji ,dla każdego budynku będzie przeprowadzona ocena energetyczna. Budynki objęte projektem, docelowo muszą być ocieplone.

Zachęcamy mieszkańców do udziału w projekcie  przypominając równocześnie o ustawowym obowiązku wymiany strych urządzeń grzewczych wynikających z uchwały antysmogowej dla Małopolski.

Już do końca bieżącego roku należy wymienić wszystkie kotły bezklasowe. Kotły klasy III i IV można użytkować jeszcze do końca 2026 roku.

Oficjalny nabór i warunki projektu zostaną określone uchwałą po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie  proszone są o złożenie deklaracji wstępnej.

Szczegółowe informacje o projekcie – TUTAJ

Wzór deklaracji do pobrania – TUTAJ

Wróć do góry