Deklaracja dostępności
Kultura

W Limanowskim Domu Kultury odbył się koncert laureatów Dziecięcej Triady Artystycznej z okazji Dnia Mamy i Taty

26 maja dzieci i młodzież z limanowskich szkół i przedszkoli – laureaci Dziecięcej Triady Artystycznej 2022 – złożyli życzenia swoim mamom i tatom w trakcie koncertu z okazji Dnia Mamy i Taty.

Nie brakowało szczerych uśmiechów, uścisków i łez wzruszenia. Każdy młody artysta otrzymał po swoim występie kwiat z bibuły, ręcznie wykonany przez seniorki z pracowni robótek ręcznych Stanisławy Oleksy, działającej przy domu kultury, które to kwiaty dzieci mogły wręczyć swoim rodzicom.

Koncert był także okazją do podsumowania tegorocznej edycji Dziecięcej Triady Artystycznej. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Radny Miasta Limanowa Leszek Mordarski wręczyli okolicznościowe puchary i czeki dla Miejskiego Przedszkola nr 4 w Limanowej oraz dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, które to placówki zwyciężyły w klasyfikacji generalnej tegorocznej TRIADY.

W tym roku w Triadzie Artystycznej wzięło udział 320 dzieci z placówek oświatowych na terenie miasta Limanowa. 26 osób zaprezentowało się z recytacji, 95 osób ze śpiewu, 124 w kategorii prezentacje taneczne, a 74 dzieci zgłosiło się do kategorii prezentacje artystyczne.

Limanowski Dom Kultury składa podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację konkursu:
– Burmistrzowi Miasta Limanowa za udzielenie Patronatu Honorowego wydarzeniu,
– członkom Komisji Artystycznych za wnikliwe i rzetelne oceny poszczególnych występów,
– nauczycielom, wychowawcom i opiekunom za tak wspaniałe przygotowanie dzieci do udziału w poszczególnych etapach,
– rodzicom za cierpliwość i wszelką pomoc w szlifowaniu talentów swoich dzieci,
– sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe: Hurtowni Biedroń, Pracowni Wypieków Opoka, Hurtowni Warzyw i Owoców Mól, sklepowi Kajet Limanowa, Teatrowi Nowemu z Nowego Sącza.

Dzieciom gratulujemy wszystkich sukcesów, a wszystkim mamom i tatom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

Galeria zdjęć z koncertu: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/koncert-z-okazji-dnia-mamy-i-taty

Występy z poszczególnych etapów Triady obejrzeć można na stronie internetowej LDK: I etap, II etap, III etap, IV etap, dostępne są także nagrania wideo: I etap, II etap, III i IV etap.

 

 

Galeria

Wróć do góry