Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Transport z pomocą dla Truskawca kolejny raz dotarł na Ukrainę

W piątek 13 maja z Limanowej do Truskawca na Ukrainie dotarł kolejny transport z pomocą humanitarną.  Transport zawierał najbardziej potrzebne rzeczy, które przekazany zostały na pomoc mieszkańcom miasta oraz przebywającym tam uchodźcom ze wschodniej Ukrainy.  Zgromadzone dary m.in. artykuły żywnościowe i higieniczne, środki czystości, a także suszarki do bielizny udało się zgromadzić dzięki zaangażowaniu i pomocy sponsorów, ludzi dobrego serca którzy odpowiedzieli na apel o pomoc dla Ukrainy.

Z transportem do partnerskiego miasta Truskawiec po raz kolejny udał się Radny Miasta Limanowa Piotr Musiał, a za przewóz zebranych rzeczy odpowiadała Firma Przewozowa „Asik” z Limanowej. Zebrane produkty udało się zgromadzić dzięki wsparciu udzielonemu przez lokalne firmy takie jak: „KORAL”, „Piwniczanka”, TYMBARK”, „Gold Drop”, „Elektret”, „Instar”,  P.B. Sułkowski, ZPTS Kowalczyk Piotr, „Świat Ogrodzeń” oraz OSM Limanowa.

Podczas wizyty w Truskawcu Piotr Musiał przekazał władzom miasta Truskawiec na ręce Wiceburmistrz Oleny Petranycz czek na kwotę 20 tys. euro, który wcześniej Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda otrzymał od władz partnerskiego Miasta Wathlingen w Niemczech, celem przekazania go na pomoc obywatelom Truskawca.

By przekazać środki finansowe  uruchomione zostało specjalne walutowe konto powiązane z wcześniejszym kontem otwartym w celu pomocy Truskawcowi w Ukrainie, uruchomionym w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sowlin :

Wpłaty na pomoc mieszkańcom Truskawca cały czas dokonywać można na konto:

56 1240 5123 1111 0011 1194 9992

Wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób – czy to w postaci przekazanych środków finansowych, czy też poprzez wsparcie materialne – włączyły się w akcję pomocy składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy wam za wasze wielkie serca!

 

Galeria

Wróć do góry