Deklaracja dostępności
O mieście

Święto szkoły połączone z uroczystym otwarciem nowego boiska przy ZSP nr 1

23 maja społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej uroczyście obchodziła święto patrona placówki. Święto szkoły było okazją do uroczystego oddania do użytku i poświęcenia nowego boiska sportowego zlokalizowanego przy szkole.

Uroczystość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym była niezwykłym wydarzeniem dla całej szkolnej społeczności – nauczycieli oraz uczniów. Święto z uwagi na pandemię przez ostatnie dwa lata nie było organizowane, a w tym roku odbyło się „w podwójnym wydaniu”  – tradycyjną akademię z tej okazji poprzedziło bowiem uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego obiektu sportowego- wielofunkcyjnego przyszkolnego boiska.

Z tej okazji Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda na ręce dyrektor szkoły – Kazimiery Zięba złożył wszystkim serdeczne życzenia m.in. tego, by oddawany uroczyście do użytku sportowy obiekt służył dzieciom i młodzieży szkolnej podczas zajęć szkolnych, ale był także miejscem zdrowego spędzania wolnego czasu, aktywnego wypoczynku oraz integracji społecznej.

Wraz z Burmistrzem Miasta do życzeń z okazji Święta Szkoły dołączyli się także obecni na uroczystości zaproszeni goście m.in. Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz wraz z licznie przybyłymi na uroczystość radnymi Miasta Limanowa oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Limanowa Halina Waktor. W uroczystości udział wzięła także przedstawiciel Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu – Wizytator Agnieszka Jędrzejek.

Po poświęceniu nowego boiska dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, następnie uczestnicy wydarzenia udali się do budynku szkoły gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości, podczas której dyrektor Kazimiera Zięba nawiązała do historii szkoły, od gości popłynęły życzenia dalszego rozwoju placówki, a z artystycznym akcentem zaprezentowali się uczniowie.

Przypomnijmy, otwarte przy ZSP nr 1 w Limanowej nowe boisko wykonane zostało w ramach projektu „MIRS – Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa” przy pozyskanym dofinansowaniu w wysokości 124 660,00 zł, a zastąpiło ono istniejące tam wcześniej boisko o nawierzchni asfaltowej. Nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy o nawierzchni poliuretanowej ma wymiary 30×16 m a wraz z nim  na miejscu wykonana została także skocznia do skoków w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, 3-torowa bieżnia o długości 30 mb oraz ogrodzenie i montaż piłkochwytów. Do realizacji jakże ważnej dla społeczności szkolnej inwestycji przyczyniła się Rada Osiedla Centrum.

Galeria

Wróć do góry