Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Sukcesy zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate

5 medali na Open IKAK Poland Championship – XVII Turnieju Karate Kyokushinkai w Ostrowi Mazowieckiej
22 maja odbył się XVII Turniej Karate Kyokushin Open IKAK Poland Championship w Ostrowi Mazowieckiej. Turniej zgromadził blisko 300 zawodników z 20 klubów z Polski, Łotwy oraz Ukrainy. Zawody zostały zorganizowane przez Ostrowski Klub Karate Kyokushin na czele z sensei Radosławem Grabowskim. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 6 zawodników w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. W zawodach wzięli udział: Bulanda Brajan, Dyrek Szymon, Pękala Alan, Smorońska Nikola, Wójcik Antoni oraz Zelek Jagoda.

Z zawodnikami przebywali sensei Marcin Guzik, sensei Tadeusz Dyrek oraz sempai Andrzej Matląg.

Medaliści Turnieju w Ostrowi Mazowieckiej

 • Alan Pękala 1 miejsce w kumite 14-15 lat -55 kg.
 • Brajan Bulanda 2 miejsce w kumite 14-15 lat +65 kg.
 • Szymon Dyrek 2 miejsce w kumite 14-15 lat -45 kg.
 • Jagoda Zelek 3 miejsce w kumite 14-15 lat -60 kg.
 • Antoni Wójcik 3 miejsce w kumite 10-11 lat -40 kg.

Komentarz po Turnieju:

Tym razem w Ostrowi Mazowieckiej wystartowało tylko 6 zawodników, którzy spisali się „na medal”. Wszyscy zawodnicy stoczyli mocne pojedynki, co należy podkreślić zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych mogli wykonywać wszystkie techniki nożne na strefę jodan, a od 12-13 lat zawodnicy walczyli bez hogo. W trakcie turnieju nie brakowało bardzo widowiskowych technik jak kaiten-geri, ushiro-mawashi-geri czy hiza-jodan.

Pierwsza rozpoczęła Nikola Smorońska – niestety odpadła już w pierwszej walce eliminacyjnej mimo dużego zaangażowania i chęci do walki. W tej samej kategorii wiekowej, ale w kategorii -60 kg. Jagoda Zelek w pierwszej walce zwyciężyła dwukrotnie trafiając wazari mawashi-geri-jodan (kopnięcie boczne na głowe), niestety w półfinale po dogrywce sędziowie wskazali na przeciwniczkę i ostatecznie Jagoda zajęła 3 miejsce. Brajan Bulanda pierwszą walkę zwyciężył przez ippon mawashi-geri-chudan (kopnięcie na korpus), w drugiej walce dopiero w dogrywce sędziowie orzekli na korzyść naszego zawodnika, niestety w finale Brajan musiał uznać wyższość przeciwnika z Białegostoku. Szymon Dyrek walczył z zawodnikiem z Łotwy z którym toczył tzw. „super fight” – 2 x 2 minuty, obie rundy należały do Łotysza, ale Szymon tanio nie oddał skóry, ponieważ ostateczny werdykt to 3 wskazania na Rudolfa z Łotwy i 2 na remis. Antoni Wójcik zdecydowanie zwyciężył pojedynek w ćwierćfinale, później w następnym etapie spotkał się z zawodnikiem z Łotwy, który wygrał tę kategorię i po mocnej rundzie i dogrywce sędziowie wskazali na Łotysza. Alan Pękala tego dnia nie miał sobie równych, wszystkie walki zakończył przed czasem technikami: mawashi-geri-chudan oraz shita-tsuki.

To był bardzo mocny weekend w naszym wykonaniu. Przed nami 4 czerwca i prawdopodobnie ostatni start w tym półroczu. OSU!

Galeria

12 medali na XXIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa

7 maja odbył się XXIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Turniej zgromadził blisko 450 zawodników z 40 klubów z całej Polski. Zawody zostały zorganizowane przez KSW Bushi na czele z shihan Paweł Juszczyk. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 19 zawodników w kata oraz kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. W zawodach wzięli udział: Bulanda Brajan, Bulanda Sara, Dyrek Szymon, Gwiżdż Szymon, Jurek Kacper, Kądziołka Marlena, Kędroń Antoni, Kędroń Artur, Matląg Julia, Pękala Alan, Sara Dominik, Smoleń Kajetan, Smorońska Nikola, Szczypka Aleksandra, Szczypka Tomasz, Wójcik Antoni, Tymon Przechrzta, Jakub Wiewiórski oraz Zelek Jagoda.

Z zawodnikami przebywali sensei Justyna Woźniak, sensei Mateusz Puch, sempai Mieczysław Puch (sędzia zawodów) oraz sempai Andrzej Matląg, a także licznie zebrani rodzice.

Medaliści Turnieju w Józefowie

 • Aleksandra Szczypka – 2 miejsce, kadetki młodsze 8-9 lat -30kg.
 • Tomasz Szczypka – 3 miejsce, kadeci 10-11 lat -35 kg.
 • Artur Kędroń – 3 miejsce, kadeci młodsi 8-9 lat -35 kg.
 • Antoni Kędroń – 3 miejsce, kadeci 10-11 lat -30 kg
 • Jakub Wiewiórski – 3 miejsce, kadeci 10-11 lat -40 kg.
 • Antoni Wójcik – 3 miejsce, kadeci 10-11 lat -40 kg.
 • Szymon Dyrek – 3 miejsce, juniorzy mł 14-15 lat -45 kg.
 • Dominik Sara – 3 miejsce, juniorzy mł. 14-15 lat -50 kg.
 • Brajan Bulanda – 3 miejsce, juniorzy mł 14-15 lat -65 kg.
 • Marlena Kądziołka – 3 miejsce, juniorki mł. 14-15 lat -60 kg.
 • Szymon Gwiżdż – 3 miejsce, młodzicy 12-13 lat +55 kg.
 • Kacper Jurek – 3 miejsce, młodzicy 12-13 lat +55 kg.

Komentarz po Turnieju:

19 zawodników naszego klubu wystartowało w kolejnych zawodach w tym półroczu – tym razem walczyliśmy w dalekim Józefowie k. Warszawy. Tak liczna grupa spróbowała swoich sił zarówno w turnieju świeżaków (tylko dla pomarańczowych pasów), ale i w turnieju zaawansowanym. Udało nam się łącznie zdobyć 12 medali z czego jesteśmy naprawdę dumni, tym bardziej, że kategorie były bardzo mocno obstawione i trzeba było nie lada wysiłku, żeby znaleźć się w premiowanej czwórce. Gratulacje dla zawodników i już zapowiadamy ogrom emocji w najbliższych tygodniach, m. in. Gala East Side Fight 3 w Białymstoku, Turniej w Ostrowi Mazowieckiej, Turniej w Bielsku Białej – obiecujemy: będzie się działo! OSU!

 

Galeria

(źródło: Limanowski Klub Kyokushin Karate)

Wróć do góry