Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Osiem medali wywalczyli najmłodsi karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team podczas II Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka

21 maja w podkrakowskich Liszkach odbył się II Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka, którego organizatorem był Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai. Turniej nie był dużą imprezą sportową, bo w rywalizacji sportowej brało udział niewiele ponad 100 osób z 12 klubów z Małopolski, Śląska i Podkarpacia nie umniejsza to jednak jego znaczenia, bo rywalizacja sportowa przebiegała na całkiem wysokim poziomie, a emocje jakie towarzyszyły najmłodszym adeptom karate kyokushin, dla których ten turniej był zorganizowany nie były mniejsze niż podczas prestiżowych zawodów dla dorosłych zawodników. Turniej ten bez wątpienia był ważnym doświadczeniem i sprawdzianem dla początkujących zawodników.

Miasto Limanowa w tym turnieju reprezentowali najmłodsi karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team w składzie: Patrycja Malec, Oliwia Lachor, Julia Kądziołka, Natalia Szewczyk, Magdalena Szewczyk, Magdalena Florek, Jacek Stachoń, Mikołaj Limanówka, Filip Limanówka, Krystian Kądziołka, Oliwier Kądziołka. Zawodnikom tradycyjnie towarzyszyli i kibicowali ich rodzice oraz sensei Arkadiusz Sukiennik.

 

Z postawy najmłodszych członków klubu należy być dumnym, gdyż mimo niewielkiego doświadczenia zaprezentowali oni całkiem spore umiejętności i prawdziwego „ducha walki”.

Na podium miejsca zdobyli:

  1. Krystian Kądziołka – pierwsze miejsce w kata kadetów i drugie miejsce w kumite kadetów
  2. Natalia Szewczyk – drugie miejsce w kata kadetek
  3. Oliwier Kądziołka – drugie miejsce w kumite młodzików
  4. Filip Limanówka – drugie miejsce w kumite juniorów młodszych
  5. Magdalena Florek – trzecie miejsce w kumite młodziczek
  6. Julia Kądziołka – trzecie miejsce w kumite juniorek młodszych
  7. Mikołaj Limanówka – trzecie miejsce w kumite młodzików

Ilość zdobytych medali sprawiła, że w klasyfikacji drużynowej limanowski klub uplasował się na 3 miejscu. Pozostali młodzi „wojownicy” dosłownie otarli się o podium i zasługują na wielkie gratulacje. Udział w II Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka był dla naszych młodych zawodników kolejnym dobrym krokiem na drodze ich rozwoju.

Wszystkim zawodnikom, bez względu na końcowy wynik sportowy gratulujemy. Brawo!

ARS Klub Kyokushinkai składa podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie firmie JONIEC, PDM LIMDROG, firmie PAK-FOL oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Władysławowi Biedzie i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej – Wiesławowi Wójtowiczowi.

Galeria

Wróć do góry