Deklaracja dostępności
O mieście

„Opaski bezpieczeństwa” trafiły do 100 seniorów z miasta Limanowa

100 seniorów z Limanowej otrzymało tzw. opaski bezpieczeństwa, dzięki realizowanemu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Programowi pn. „Korpus Wsparcia Seniorów”. „Opaski bezpieczeństwa” mierzą temperaturę ciała,  ciśnienie, tętno czy też  saturację, a w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniorzy za ich pomocą pomogą wezwać pomoc.

Opaski wyposażone są także w czujnik upadku, posiadają monitoring lokalizacji, a w momencie gdy zaistnieje nagła potrzeba seniorzy sami mogą nacisnąć specjalny  przycisk SOS i w ten sposób szybko wezwać pomoc.

Celem odpowiedniej obsługi urządzeń dla seniorów zorganizowano specjalne szkolenia, podczas których przekazane im zostały najważniejsze informacje dotyczące obsługi „opasek bezpieczeństwa”.

Program „Korpus Wsparcia Seniora” który realizowany jest przez MOPS w Limanowej to tzw. „opieka na odległość”  będąca nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi – powyżej 65 roku życia, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To rozwiązanie szczególnie dla osób samotnych, zarówno tych, które korzystają z usług opiekuńczych jak i tych, u których nieprzewidywalność zmiany stanu zdrowia uzasadnia stałe monitorowanie w celu jak najszybszej reakcji, powiadomienia właściwych służb i udzielenia możliwie najszybszej pomocy, w tym pomocy medycznej.

„Bransoletki życia” ratują w sytuacjach zagrożenia, dają poczucie bezpieczeństwa poprzez monitorowanie podstawowych czynności życiowych, mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz samodzielnego funkcjonowania osób starszych w miejscu zamieszkania.

Galeria

Wróć do góry