Deklaracja dostępności
Kultura

Zadanie pn. „Śladem przeszłości…tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej” realizowane przez MBP z dofinansowaniem z MKiDN

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Śladem przeszłości…tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej.
Zadanie pt.: Śladem przeszłości…tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej to kampania czytelnicza skierowana do dzieci, młodzieży oraz osób starszych mająca na celu promocję bibliotek, literatury oraz czytelnictwa. Dzięki tematyce ściśle związanej z historią limanowszczyzny będzie pełnić również funkcję integracyjną oraz edukacyjną.
Tematem przewodnim tego projektu są dzieje książki na terenie naszego miasta. Projekt zwrócić ma uwagę na zmiany w naszej przestrzeni czytelniczej, ma to być powrót do miejsc, które ją ukształtowały oraz przypomnieć postacie związane z książką i rozwojem czytelnictwa. Poprzez realizację projektu MBP chce poprowadzić uczestników szlakiem przeszłości wraz z ludźmi epoki, m.in. Beckami, którzy w 1900 roku założyli bibliotekę w Limanowej, a także Zofii Skąpskiej, która przez pewien czas mieszkała na Ziemi Limanowskiej i której wspomnienia pozwolą przypomnieć obraz przedwojennej Polski i naszego regionu, a następnie wyruszyć w świat starej książki – w tym celu odbędzie się wycieczka do biblioteki parafialnej oraz zorganizowane zostaną międzypokoleniowe warsztaty z kaligrafii oraz z iluminatorstwa dla młodzieży. Zaplanowano również spotkanie z młodym debiutantem z naszego regionu – warsztaty z bajkoterapii dla dzieci, to niesamowita okazja do wskazania, że książki mają moc – nie tylko uczą i bawią, ale również pomagają rozwiązywać problemy. Na koniec uczestnicy projektu poznają niezwykły świat ,,NAJ bibliotek’’ z 7 kontynentów – największe i najpiękniejsze, najnowocześniejsze, najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne.
Honorowy Patronat nad zadaniem objął Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda
Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PROMOCJA CZYTELNICTWA
Całościowy koszt Projektu wynosi 14 979,35 zł
Dotacja z MKiDN – 11 970,00 zł
Patronat medialny:
Radio RDN Małopolska
TV28
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zachęca do uczestnictwa w projekcie.
Wróć do góry