Deklaracja dostępności
O mieście

Wojsko promowało się na limanowskim rynku

W dniach 9-10 kwietnia na płycie limanowskiego rynku miała miejsce promocja sił zbrojnych RP związana z odbywającym się w tych dniach  pierwszym szkoleniem rotacyjnym kompanii lekkiej piechoty 114 Batalionu Piechoty – żołnierzy, którzy odbywać będą służbę w tworzonym w Limanowej batalionie. Na limanowskim rynku stoisko promocyjne przygotowała Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Sączu oraz 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Rząsce.

Mieszkańcy miasta i regionu odwiedzając stoisko WKU mieli możliwość  zapoznać się z różnymi formami służby wojskowej, uzyskać szczegółowe informacje dotyczące tworzonego w Limanowej batalionu wojsk obrony terytorialnej, a także otrzymać publikacje, ulotki i gadżety wojskowe.

Pod namiotem promocyjnym 11 Małopolskiej Brygady  Obrony Terytorialnej porozmawiać można było z żołnierzami, służącymi w wojskach obrony terytorialnej oraz zapoznać się z prezentowaną przez żołnierzy bronią.

Dwudniowe szkolenie rotacyjne kompanii lekkiej piechoty 114 Batalionu Piechoty zainaugurowało i podkreśliło obecność wojska na Limanowszczyźnie.

Galeria

Wróć do góry