Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

W dniach 9-10 kwietnia w Limanowej w ramach szkolenia żołnierzy terytorialnej służby wojskowej odbędzie się promocja służb zbrojnych

W najbliższy weekend tj. 9-10 kwietnia w Limanowej odbywać się będzie pierwsze szkolenie rotacyjne kompanii lekkiej piechoty 114 batalionu piechoty – żołnierzy, którzy będą odbywali służbę w tworzonym w Limanowej batalionie. Będzie to szkolenie inaugurujące i podkreślające obecność wojska na Limanowszczyźnie.

W ramach wydarzenia na limanowskim rynku będzie mieć miejsce promocja Służb Zbrojnych RP z ramienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rząsce.

Stoiska promujące Służby Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej zlokalizowane będą na płycie limanowskiego rynku w godz. od 9:00 do 15:00.

Odwiedzając stoisko WKU można będzie się zapoznać z różnymi formami służby wojskowej oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące tworzonego w Limanowej batalionu wojsk obrony terytorialnej, natomiast na stoisku promocyjnym 11 Małopolskiej Brygady  Obrony Terytorialnej porozmawiać można będzie z żołnierzami, którzy służą w wojskach obrony terytorialnej.

Wróć do góry