Deklaracja dostępności
O mieście

Uroczysta sesja z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 29 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa zwołana z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystą sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, która przywitała wszystkich przybyłych gości. Wśród gości obecna była m.in.: Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, która w swoim wystąpieniu nawiązała do najważniejszych wartości, narodowych symboli oraz szeroko pojmowanej wolności, podkreślając potrzebę wzajemnego szacunku oraz patriotyzmu.

Na okoliczność uroczystej sesji Rady Miasta Limanowa okolicznościowy referat wygłosiła Radna Miasta Limanowa Irena Grosicka, odbył się także recital fortepianowy Stefana Łabanowskiego, który wykonał utwory wybitnego polskiego pianisty i kompozytora Fryderyka Szopena.

Na zakończenie sesji głos zabrał Burmistrz Miasta Władysław Bieda, który zaprosił jej uczestników oraz wszystkich mieszkańców miasta na uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja, które odbędą się w najbliższy wtorek 3 maja na limanowskim rynku.

Galeria

Wróć do góry