Upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej

W niedzielę 3 kwietnia w limanowskiej Bazylice Matki Boskiej Bolesnej miała miejsce uroczysta Msza Święta celebrowana w 82. rocznicę mordu dokonanego na polskich oficerach przez NKWD m.in. w Katyniu, Bykowni, Charkowie, Kuropatach i Miednoje. Wierni zgromadzeni w świątyni modlili się również w intencji ofiar trwającej wojny na Ukrainie.

Eucharystii przewodniczył proboszcz limanowskiej parafii ks. dr Wiesław Piotrowski, a Mszę Świętą poprzedził Apel Poległych w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej. Nabożeństwo uświetnił śpiew Chóru Chłopięcego pod batutą Haliny Dyczek.

W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe, przedstawiciele limanowskich zakładów pracy, instytucji, a także delegacje szkół z pocztami sztandarowymi. Obecni byli także harcerze z drużyny „Dzieci Gór” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1  w Limanowej oraz młodzież zrzeszona w Związku Strzeleckim „Strzelec” pod komendą Stanisława Dębskiego.

Po Mszy Świętej hołd pomordowanym oddali m.in. Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń oraz władze samorządowe – z ramienia Miasta Limanowa: Burmistrz Władysław Bieda wraz z Radnym Miasta Limanowa  Januszem Kądziołką i Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz z Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Limanowa Stanisławem Orzechowskim oraz Radnym Miasta Limanowa Wiesławem Sędzikiem, a także przedstawiciele limanowskich stowarzyszeń i instytucji oraz młodzież z okolicznych szkół, którzy złożyli wiązanki kwiatów przed tablicą katyńską, znajdującą się w kruchcie limanowskiej świątyni.

Organizatorami obchodów 82. rocznicy zbrodni katyńskiej byli Burmistrz Miasta Limanowa i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Limanowej.