Trwa zbiórka pieniężna na pomoc dla Miasta Truskawiec na Ukrainie – do partnerskiego miasta trafi żywność zakupiona za zebrane środki

W tym tygodniu na Ukrainie obchodzone są Święta Wielkanocne. W obliczu dramatu jaki dotyka naszych wschodnich sąsiadów oraz ogromu potrzebnego wsparcia trwa zbiórka środków pieniężnych  na rzecz naszego partnerskiego miasta Truskawiec.

W celu przeprowadzenia zbiórki Miasto Limanowa w dniu 2 marca zawarło porozumienie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sowlin. Porozumienie to reguluje zasady organizacji zbiórki pieniężnej na rzecz pomocy mieszkańcom miasta Truskawiec na Ukrainie, poszkodowanym na skutek działań wojennych wywołanych agresją zbrojną Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Na dzień 18 kwietnia 2022 roku udało się uzbierać 8623,00 PLN, które to środki przekazane zostaną w całości na zakup żywności Miastu Truskawiec, jako samorządowi partnerskiemu Miasta Limanowa. Żywność dotrze do mieszkańców Truskawca tuż przed obchodzoną tam w tym tygodniu Wielkanocą.

Wpłaty na pomoc mieszkańcom Truskawca cały czas dokonywać można na konto: